ASLAN BURCUNDA DOLUNAY

5 Şubat 2023 Pazar günü Saat 21.29 de 16 derece Aslan burcundaki Ay ve Kova burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana geliyor.

Aslan- Kova ekseninde gerçekleşen Dolunay yaratıcığın ve bilimselliğin aksıdır.

Aslan'daki Ay gururlu ve son derece bireyseldir, takımın sadece bir üyesi olmaktan memnun değildir. Kova burcundaki Güneş, bireysel olduğu kadar bağımsızlığa ve ekip çalışmasına da değer verir. Dolunay bu çatışmayı aydınlatır.

Aslan burcundaki Dolunay kişisel farkındalık, bireysellik, enerji potansiyeli, cömertlik, şans, parlaklık, ilham ve sanatla ilişkilidir. Bu nedenle önümüzdeki iki hafta bu niteliklerle dolu zamanlar geçireceğiz. Bu dönem bizlerde liderlik niteliklerini, zevk alma arzusunu, neşeyi ve kendini ifade etme arzusunu da uyandıracak.
 

Dolunay horoskopunda Yengeç burcu yükseliyor.Ay ve Güneş'in Uranüs'le kare açı yapması nedeniyle gergin olacak, bu da iki hafta boyunca tahmin edilemez, önceden öngörülemeyen beklenmedik durumlarla dolu olacağı anlamına geliyor.

Diğer taraftan Mars ve Venüs’te dolunay boyuncagerginlik içinde olacak, erkekler ve kadınlar arasındaki ilişkiler üzerinde kötü bir etkiye sahip olmayacaktır. Bu hem profesyonel faaliyetlerde hem de kişisel ilişkilerde olabilir. 

Dolunay, günlükdüzeyde, yakın çevrede anlaşmazlıklar çıkabilir. Duygusallık ve sinirlilik, iç dünyayı alt üst etme veya gelecekle ilgili korkular, ev ortamında beklenmedik bir değişiklik veya taşınma, toplum hakkındaki fikirlerde bir değişiklik, uyku ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.
Küresel ölçekte, ulaşım, karada, havada aksaklıklar, elektrik, elektronik (telefonlar, tabletler vb.), İnternet, toplumdaki devrimci ruh hali, kamu kuruluşlarının yapısındaki hızlı değişiklikler ve bu alanlarındaki başarısızlık söz konusu olabilir.
 

Sağlık açısından, sinir sisteminin aşırı yüklenilmesi, uykusuzluk, damar problemleri ve kalp hastalıkları olan kişiler risk altındadır. Dolayısıyla, kalp krizi felç ve ani sağlık sorunlarının çıkabileceğinden doktor kontrollerinden geçmelerinde fayda var sevgili dostlar.
 

Diğer burçlarla birlikte Dolunayın, en çok Aslanlar, Akrepler, Kovalar ve Boğalar,etkisini hissedecekler.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan)Sevgili Koçlar, Dolunay, beşinci evinizde gerçekleşiyor. Projelerinizden herhangi birinin sonuçlanması, yaratıcı süreçler, iş dünyanızda değişiklikler, çocuklar ile ilgili değişiklikler, romantik ilişkiler, eğlence, genel etkinlikler, tatil konularını ön plana çıkarıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Dolunay, dördüncü evinizde gerçekleşiyor. Emlak, ev, aile, akrabalar, nakil ve vize konularındaki değişiklikler, realitenizdeki, etrafınızdaki alandaki değişiklikler ve Ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınızı ön plana çıkarıyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, Dolunay, üçüncü evinizde gerçekleşiyor. Eğitim süreci, kardeşler, meslektaşlar, tanıdıkların yanı sıra araçlar ve yollar, bilgisayarlar, otomobil, iletişim, evrak işleri, entelektüel faaliyetlerle ilgili değişiklikleri ön plana çıkarıyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler,

Dolunay, ikinci evinizde gerçekleşiyor. Finans ve maddi kaynaklarda değişiklikler, bütçe ve tasarruflarınızı ilgilendiren karar alma, önemli meselelerde sonuç alma, kredileri kapatma, borçların iadesi gibi konuları ön plana çıkarıyor.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Dolunay, birinci evinizde gerçekleşiyor. Başlatılan işler, insiyatif, kişisel ve manevi gelişime ilişkin içsel değişikliklerin yanı sıra görünüm ve davranış tarzınız, imajınızın tamamlanmasına katkı sağlayacak konuları ön plana çıkıyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, Dolunay, on ikinci evinizde gerçekleşiyor. Sırlar, yalnızlık, manevi anlamlar, bilinçdışı, ezoterik, psikoloji, inanç, soyutlama arayışında yaratıcı bir süreç getiriyor. Keşif gezileri, hastane işleri, gizli çalışmaları da ön plana çıkarıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Dolunay, on birinci evinizde gerçekleşiyor.Özverilik, fikirleriniz, arkadaşlarla ilişkiler, kamu dernekleri, ilgilendiğiniz gruplar, sosyal yaşamınız, geleceğinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hayal ettiğiniz gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay, onuncu evinizde gerçekleşiyor. Hedefler, sorumluluk, kariyer ve mesleki gelişim, terfi, statü değişiklikleri, aile hayatı, sosyal durum, hukuksal meseleler bakımından değişiklikler ve otorite figürleri ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, Dolunay, dokuzuncu evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı seyahatleri veya uzun mesafeli seyahatler, yeni bilgiler, gayrı resmi statü, dünya görüşünün genişlemesi, sosyal faaliyet, uzak akrabalar ile temaslar gibi konuları ön plana çıkarıyor.
 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay,

sekizinci evinizde gerçekleşiyor. Diğer insanların para ve kaynaklarının konuları, banka, kredi, vergi, sigorta kuruluşları, borç, miras, acil işler, risk durumları, bilinç dönüşümü ve enerji çalışmaları gibi kavramları ön plana çıkarıyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay, karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Partnerinizle ile ilişkileriniz, olası her türlü ortaklık ve ayrılma, iş ilişkilerinin güçlendirilmesi, anlaşmalar, anlaşmazlıklar, olası mahkeme dava konularında çözümleri ön plana çıkarıyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay, altıncı evinizde gerçekleşiyor.  İş ve ev değişiklikleri, hizmet, bağlılık, işe alınan personel, sağlık konuları ile evcil hayvanlar, rutin işler, yaşam, yükümlülükleri ile ilgili kararlar almanız gereken koşulları ön plana çıkarıyor.