13 Ocak 2023 tarihi itibari ile Venüs gününden merhaba. Başak burcunda ilerleyen Ay saat 02.06–05.56 arası boşlukta ilerliyor ve sonrasında Terazi burcunun evine giriş yapıyor. Ay Terazi geçişi yaklaşık iki buçuk gün boyunca denge, adalet, hak, hukuk ve barış kavramlarını öne çıkarıyor. Uzlaşma gereken işlerimiz, finansal meselelerimiz, ortaklık ve evlilik konularında halledilecek işlere odaklanabiliriz.

Ayrıca sanatsal ve sosyal organizasyonlar, güzellik, estetik ve alışveriş konuları yaklaşık iki gün bizleri daha fazla meşgul edebilir.

Günün ilk yarısı Ay-Jüpiter karşıtlığı ile ruh halimizde bir değişim fark edeceğiz. Duygularımız ve davranışlarımız abartılı oranlara erişebilir. Dolayısıyla ilişkilerimizde gerginlikler oluşabilir. Denge, eşitlik ve karşılıklı saygı çerçevesinde hareket etmeliyiz sevgili dostlar.

Akşam saatlerinde Ay-Mars ile trine Merkür ile kare görünüm oluşturuyor. Rekabetçi ama aynı zamanda da işbirlikçi bir ruh halinde olacağız. Sevdiklerimiz ile olduğumuz bu zaman diliminde yanlış anlama-anlaşılma, pot kırma, kırıcı, gereksiz tartışmalara ve fikir ayrılıklarına düşebiliriz. Dolayısıyla, önemli konuları gündeme getirmemeli, tartışmalardan uzak durmalıyız.

Günün diğer gezegen hareketinde ise Güneş-Neptün trinesi etkinleşiyor. Hayatın stresini birkaç gün geride bırakarak kendimizi daha rahat hissedeceğiz. Çevremize karşı hassasiyetimiz ve empatimiz de artırıyor. İhtiyacı olan kimselere yardımlarda bulanabiliriz. Is çabalarımızda büyük bir kararlılık, güven ve cesaret gösterebilir, daha fazla üretkenlik ve başarı sağlayabiliriz. Geçmiş finansal işlemlerimizden veya yatırımlardan fayda sağlayacağımız koşullar ortaya çıkabilir ya da mevcut yatırımların değerini artırabiliriz. Bir şey satmak, pazarlamak veya reklâm vermek içinde bu enerjiden faydalanabiliriz. Eğer yaratıcı bir alanda çalışıyorsak, kendi sanatımızı ifade etmede kolay bir akış bulacağız. Özellikle yazı, fotoğraf, müzik ya da tiyatro gibi konuların daha incelikli özüne hayallerimizi katarak önemli başarı yakalayabiliriz sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.