2023 YILININ ANA ETKİLERİ -2-

 

2023'DE MERKÜR'ÜN GERİLEME HAREKELERİ.


1- 29.12.2022 – 18.01.2023 Merkür Oğlak burcunda geri gidiyor.

2- 22 Nisan –15 Mayıs, Merkür Boğa burcunda geriye gidiyor.

3-23.08.2023 – 15.09.2023 Merkür Başak burcunda gidiyor.

4-13 Aralık 2023 –2 Ocak 2024 tarihleri arası Merkür Oğlak burcundan 23.12.2023 Yay burcuna geriliyor.

Merkür 2023 de 4 kez geriliyor. Bu dönemlerde önemli kararlar alınmamalıdır. İş açısından bakıldığında, sorunlar diplomatik olarak çözülemez ve piyasalardaki durum istikrarsızlaşmaya meyillidir, bu yüzden olumsuz zamanın geçmesini beklemek daha iyidir. Ancak bu dönem, planlamalar yapmak ve yeniden düşünmek için iyidir. Ayrıca, döngünün özelliği göz önüne alındığında, Merkür Retrograd bilgi alışverişlerinde bizleri uyarabilir. Şu anda, yalnızca tek bir kaynaktan alınan bilgilere kesin olarak güvenmemelisiniz. Resmî belgeler hatalar içerebilir ve sözleşme imzalama söz konusu olduğunda, kasıtlı bir aldatma girişimi de gerçekleşebilir.

 

 

VENÜS
23Temmuz – 04. Eylül Aslan burcunda geri gidiyor.

Bu dönem her türlü parasal işler ve her türlü ilişkiler revize edilebilir. Eski ortaklıklara dönüş veya mevcut olanların nihai kopuşu mümkün olabilir.

MARS
30.Ekim 2022 – 13 Ocak 2023 Mars İkizler burcunda geri gidiyor

Mars geri giderken, güçte bir düşüş, enerji seviyesinde bir düşüş veya enerji kendini patlamalarla gösterebilir. Bu enerji, doğru bir şekilde kullanılmazsa, belirlenen hedefleri çözmek için bile yeterli olmayacaktır. Bu süre zarfında silah, teçhizat, çeşitli mekanizma ve araçlarla çalışırken dikkatli olmalısınız. Bozulmalar ve aksaklıklar meydana gelebilir. Bu dönemde öfke ve kızgınlıktan kurtulmak, enerjiyi daha faydalı kullanmak için spora ya da belirli bir göreve toplumun iyiliği için yönlendirmek çok önemlidir.

JÜPİTER
5 Eylül 2023- 31Aralık Boğa burcunda geri gidiyor.

Jüpiter geri giderken kişisel ve eğitim gelişim çok önemlidir. Dünya görüşünü yeniden gözden geçirmeniz, hayatınızı analiz etmeniz, kendiniz üzerinde çalışmanız, yanlış taraftaysanız o yoldan çıkmanız, diğer insanları eleştirmemeniz, kendinizi en zeki olarak görmemeniz, her insanın kendi deneyimine, kendi konumuna ve kendi görüşüne sahip olduğunu anlamanız gereken bir dönemdir. Zira herkesin yaşamı sizinkinden farklıdır. Bu dönemde saygı duymak çok önemlidir. Bu dönem kimseyi kınamamak, öğretmenlere saygı duymak İmkânınız ölçüsünde hayır işlemek akıllıcadır. Ve bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmak en iyisidir.

 

SATÜRN
18Haziran 2023–05.Kasım 2023 Balık burcunda geri gidiyor.

Satürn geri giderken, hataları düzeltmeniz, kişisel sınırları belirlemeniz, durumları analiz etmeniz, hayır işleri yapmanız, sevdiklerinize yardım etmeniz ve içsel değerler oluşturmanız için çok ideal zamandır. Tartışmalar ve yasal işlemler yapmaktan kaçınmalısınız. Umutsuzluk, korku ve gerginlikten kurtulmak gerekir. Tembellik ve aşırı işkoliklik arasında temel almayı, dengelemeyi ve uyum bulmayı öğrenmek önemlidir. Bir şeyi doğru yapmak birden fazla denemeniz gerekebilir.

Uranüs

24 Ağustos 2022- 23.Ocak 2023
29 Ağustos.2023- 28Ocak 2024 Boğa burcunda geri gidiyor

Sürprizlerin, ani kararların ve içgörürün gezegeniUranüs bu dönem geçmişte derin kökler alan ve bilinçaltında kalan eski, gerçekleşmemiş fikirlerinizi aniden hatırlatacaktır. Belki de şu anda eski şeylere yeni bir bakış ortaya çıkacaktır.
 

Neptün
7 Temmuz-06 Aralık 2023 Balık burcunda geri gidiyor

Bilinçaltı güçleri artıracak, olağanüstü ve duyu dışı yetenekleri artıracaktır. Bu dönem, Rx Neptün okült, ön yargılardan ve batıl inançlardan kurtarabilir ve daha ciddi iç gözlemi ve özeleştiriyi teşvik edecektir.
 

 

Plüton
02 Mayıs 2023 – 11 Ekim 2023 Kova burcundan (10 Haziran 2023) Oğlak burcuna dönüyor

Derin dönüşümler gezegeni, devlet sisteminin alanını ve her türlü örgütsel ilişkinin içyapısını etkileyecektir.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.