İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

8 Aralık 2022 Perşembe günü Saat 007.08 de16 derece İkizler burcundaki Ay ve Yay burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

 Bir döngünün sonunu ve bir sonraki dönüşümü işaret eden Dolunaylar bir önceki Yeniayda ektiğimiz tohumların hasadını aldığımız zamanlardır.

Yay-İkizler ekseninde meydana gelen Dolunay iki değişken işaretli ateş ve hava elementinin temsilcileridir. İkizler bilgiyi öğrenmek ve edinmekle ilişkili olup, Yay ise bu bilgiyi öğretmek ve yaymakla ilişkidir. Zihin gelişimi olan bilgi ve anlayış üzerine odaklanan bu aksın görevi İkiz’lerine temel çerçevesini Yay'ın ilerici çerçevesi ile dengelemeyi öğrenmektir.

İkizler burcundaki Dolunay, fikir ve bilgi için meraklı ve isteklidir. Hayatımıza ani bir farkındalık ve önemli bir mesajı iletmek, bir iletişim projesini tamamlamak veya bir duyuru yapmak için oldukça acil bir bilme, anlama ihtiyacı getirebilir. Yine bu iki haftalık süreçte seyahat ve iletişim oldukça çok mevcuttur.

Dolunay horoskopunda Başak burcu yükselmekte. Ay-Mars ile partil kavuşumda, Neptün’e kare, Satürn ile trine açı oluşturuyor. Plan yapmak için harika bir zaman olsa da. Düşüncenin doğruluğu ve nesnelliği önemli olduğu görünüyor. Bu sürede daha düzenli olmalı telaşa kapılmadan hareket etmeliyiz. Kişisel ve İş görüşmeleri toplantılar, kamusal işler ve gurup çalışmaları ve yönetici figürleriyle yapıcı diyaloglar geliştirebilir destekler bulabiliriz.

Ayrıca dolandırıcılık olaylarında artış gözlenebileceği gibi uykusuzluk çekebilir,ilaç ve alkol kullanımlarına özel ilgi gerektirebilir.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yay, İkizler, Başak, Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, yaşamınızda İhtiyaç hissettiğiniz ve beklentilerinize uygun değişiklikleri başlatabilirsiniz. Eğitim, iş ve proje geliştirme faaliyetleriniz, yayıncılık, reklâm konulu işleriniz hız kazanabilir. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve iş arkadaşlarınız ile sık yapılan görüşmelerin yanı sıra birlikte eğlenebileceğiniz kısa gezilere çıkabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, parasal planlamalar yapmak, finansal görüşmeler ve girişimlerde bulunmanız gereken koşullar ortaya çıkabilir. Geri giden Merkür’ün etkisi ile eski bir alacağınız geri dönelebilir. Ya da manevi değeri olan bir şeyi hediye alabilirsiniz. İş başvuruları, özel görüşme ve buluşmalar için seyahat edebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, burcunuzda gerçekleşen Yeniay ile bazı amaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel yaşamınızı etkileyen değişim ve yenilikler gerçekleşebilirsiniz. Kısa süreliğine eğlenmek, gezmek veya yakın akrabalarınızı görmek için seyahat edebilirsiniz. Cesaret verici haberler alabilir, sürpriz rastlantılara sevinebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler,daha yüksek ideallerinize hizmet etmek için bir süreliğine kendi içsel dünyanızla başa başa kalabilirsiniz. Kendinize yeni bir bakış açısı kazandırabilirsiniz. Yaşayacağınız bazı eş zamanlılıklar netleşmeniz gereken konulara ışık tutabilir. Namaz dua, ibadet, meditasyon ve yoga yaparak ruhunuzla iletişim kurabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, grup çalışmaları ve ilişkilerinizde hızlı bir tempoya giriyorsunuz. Sosyal ve entelektüel ortamlarda olmak ve değişik insanlarla tanışmak arzusu içinde olabilirsiniz. Bu dönem enerjinizi size hedefinize yaklaştıracak bir araştırmanızı tamamlamak için kullanabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla tekrar bağlantılar kurabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar. Geleceğiniz için ilginç beklentiler içinde olabilirsiniz. İş ve kariyer konumunuzda geri dönüşler yada gecikmiş haklarınızı elde etme imkanları bulabilirsiniz. Kendinizi yenileyeceğiniz fırsatlar elde edebilir, geriye dönük bir iyiliğinizin karşılığını görebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili koşuşturmalarınız artabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Geleceğinize, yaşam yolculuğunuza ve arayışınıza yeni bir bakış geliştirebilirsiniz. İşiniz ya da özel yaşamınızdagelişecek olaylar önemli bir teklif almanıza neden olabilir. Dolunay enerjisi tekrar görmek ve gezmek istediğiniz yerler ve sevdikleriniz için uzun ya da kısa yolculuklara çıkmanızı sağlayabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, finansal konularda ve ortak paylaştığınız kaynaklarla ilgili yeni yaklaşımlar geliştireceğiniz koşullar ortaya çıkabilir. Bu dönem, sigorta, vergi, gibi meselelerinizi ihmal etmemeli, kredi ya da borç almamaya çalışmalısınız. En yakın gördüklerinizin sizden sakladıkları bir gerçeğin açığa çıkmasıyla canınız sıkılabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, eşiniz veya yaşam ortağınızla daha fazla zaman geçirmek, ortak paylaşımlarınızı arttırmak ve ilişkiniz için daha fedakâr olacağınız bir dönem. Dolayısıyla ilişki ve aşkınızı tazeleyebilirsiniz. Tatil kaçamakları, yakın çevre ziyaretleri sizi seyahatlere çıkarabilir. Daha önceden yaptığınız bir girişiminin sonucunu alabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, İş, hizmet, sağlık, günlük rutininiz ile ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir.Bir süredir devam ettiğiniz bir proje veya çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.İş veya yakın çevrenizde gelişen hayal kırıklıklarını çözme imkânı bulabilirsiniz. Dolunay enerjisi ile fiziksel ya da ruhsal rahatsızlıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Yaşamınızı renklendirecek, eğlenceli ve yaratıcı arayışlar içine girebilirsiniz. Duygusal ilişkilerinizde görmezden geldiğiniz sorunları çözüme ulaştırabilirsiniz. Yaratıcı fikirleriniz çevrenizdekilere, öğretici ve ilham verebilir. Çocuklarınızın eğitimsel gelişmeleriyle daha fazla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, aile üyelerinizle iletişim kurmak, hane sorunlarını çözmek ve aile bağlarınızı koruma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Evinizi daha konforlu ve güvenli hale getirmek isteğiyle bazı değişimler yapabilirsiniz. Bu dönem kariyer yaşamınız ve finansal durumunuzla ilgili konularda bazı plan ve hedefler geliştirebilirsiniz.