7 Aralık 2022 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay İkizler burcunun evinde ilerliyor. Hareketli, meraklı ve değişken enerjiler getiriyor. İletişim ve zihinsel faaliyetlerimiz artarken, önemli görüşmelerimiz, duyurularımız ve çıkmamız gereken seyahatlerimiz için koşuşturmamız gerekebilir.Gün boyunca kardeşlerimiz, yakın çevremiz veya komşularımızı ilgilendiren meselelere de zaman ve enerji harcayabiliriz.

Çalışma üzerinde olduğumuz konularda araştırmalar yapabilir, bilgi sahibi olmak istediğimiz bir kitap veya dergi satın alabiliriz. Ya da araştırmalarımızı kütüphaneye giderek orada da sürdürebiliriz. Açık havada yürüyüşler, omuz ve kollarımızı esneteceğimiz fiziksel hareketler yaparak boşta kalan zamanlarımızı da değerlendirebiliriz.

Gün boyu bağlantısız ilerleyen Ay günün son saatini Şiron atmışlığı ile etkinleştiriyor. Sevdiklerimizin duygularına karşılık vermeye kendimizi hazır hissedebiliriz. Onlara gerek konuşmalarımızla gerek davranışlarımızla cesaretlendirebiliriz. Veya hayatımızdaki karmaşıklığı ve ciddiye almamız gereken alanları gözden geçirebilir ve kendimizi güçlendirebiliriz sevgili dostlar.

Günün gezegen hareketinde Merkür, düşüncelerimizi pratik bir şekilde hedeflere doğru yönlendirecek olan Oğlak burcuna geçiyor. Burada 11 Şubat 2024 tarihine kadar kalacak. Bu dönem daha fazla iş odaklı olmak, daha fazla evrak işlerimiz. İletişim ve müzakereler daha spesifik hale geliyor sevgili dostlar. Bu arada Merkür gerileyecek. Merkür gerilemesi 29 Aralık'ta başlayacak ve 20 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Bu dönem geriye dönüp geçmişe bakma, gözden kaçırdığımız önemli küçük şeyleri fark etme ve hataları düzeltme şansımız olacak. Bu sayede2023yılına kendimizi hazırlamış olabiliriz sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.