AKREP BURCUNDA PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

 25 Ekim 2022, salı günü saat 13.48 de Akrep burcunda Ay Güneş ile 2 derecede kavuşacak Yeniay ve parçalı Güneş tutulması meydana gelecek.

Akrep burcunda parçalı güneş tutulması Ülkemiz ve İzlanda, Avrupa, Kuzeydoğu Afrika, Ortadoğu, Batı Asya, Hindistan, Batı Çin’den gözlenebilecek.

Tutulma, Boğa, Akrep, Aslan ve Kovaların 0 ile 7 derece arasında kişisel gezegen ve noktaları olanları yaşamlarında birkaç ay içinde bir dönüm noktasına gelebilirler.

Ayrıca tutulma döneminde (özellikle +3ve -3 gün) önceden düşünülmemiş ve hazırlanmayan önemli adımları atmamaya çalışmalısınız.

Akrep burcu, büyük dönüşüm değişimleri, büyük finans ve kaynakların dağılımı ile ilişkili olup Mars ve Plüton tarafından yönetilir. Bu tutulma küresel ölçekte banka hesapları, krediler, vergiler, sigorta ile ilgili sorunları gündeme taşıyor.

Tutulmada Oğlak burcu yükseliyor. Ay ve Güneş Venüs ile partil kavuşumda, kişisel ilişkilerde ateşli bir dönemi başlatıyor. Kıskançlık, ihanet ve intikam duygularını da çokça yaşatarak ilişkilerin gidişatını değiştirebilir ve yol ayrımlarına yol açabilir. Bu dönem yine bir çoklarınız dış görünümlerinden memnuniyetsizlik hissedebilir güzellik konularına kendilerini aşırı kaptırabilirler veya yaşamlarından memnun kalmadıkları herhangi bir şeyi değiştirme arzusuna girebilirler.

Sevgili dostlar bu dönemde sorumluluklarınızı ihmal etmemeye çalışın işinizde daha fazla azim, sabır ve titizlik gösterin o zaman çabalarınız kesinlikle ödülünü alacaktır.

Bu dönem, kronik rahatsızlıklar nüksedebilir. Ruhsal ve bedensel hassasiyetle birlikte, cinsel bölgelerde sorunlar, idrar yolları, böbrek hastalıklarında artış gözlemlenebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Tutulma yaşamınızın değerli olduğu konusundaki farkındalığınızı artırmanıza hizmet edebilir. Hayatınızdaki önemli bir kişi veya bir proje artık önemini kaybedilir.Kendinizi güncelleyebilir,hayatınıza amaç ve derinlik katmaya yardımcı olacak özel bir proje veya ilişkiye başlayabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA;(21 Nisan–20 Mayıs) Karşıt burcunuzdaki Tutulma, ilişkilerinize ve hedeflerinize yeni bir enerji getiriyor. İlişkilerinizi veya finansal durumunuzdaki iniş, çıkışları geliştirebilir ileriye taşıyabilirsiniz.Kariyer ve statünüzü geliştirebileceğiniz önemli anlaşmalar ve seyahatler gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Tutulma, iş, sağlık ve yaşam alışkanlıklarınıza yeni bir başlangıç fırsatları sunuyor. Yaşamınızı tıkayan ve zorlaştıran durumlardan kurtulmak için iyi tanımlanmış bir plan yapabilirsiniz. Sizi heyecanlandıran yeni yöntemler ve kişisel gelişim planlarınızı devreye sokabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ;(22 Haziran–22 Temmuz) Tutulma, kendinizi ifade etme, yaratıcı arayışlar ve romantik ilişkiler için güçlü enerjiler getiriyor. Aşk hayatınızda gelişmeler ve yeni bir başlangıçlar söz konusu ​​olabilir. Yaşamınızda yeni enerjilere yer açarak odağınızı veya yönünüzü değiştirme fırsatı bulabilirsiniz.

 ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN;(23 Temmuz–22 Ağustos) Tutulma, ev ve aile hayatınızı daha iyi organize etmeniz, yeni projeler başlatmanız veya kararlar almanızın önünü açıyor. Hedeflerinizi ve parasal işlerinizi yeniden düzenleyebilir, değişiklikleryapabilirsiniz. Aile büyüklerinize enerji harcamanız gerekebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK;(23 Ağustos–22 Eylül) Tutulma,öğrendiğiniz, iletişim kurduğunuz ve paylaştığınız şeyler hakkındaki gerçek duygularınızla bağlantı kurmanızı hatırlatıyor. Çalışma alanınızdaki veya yakın çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi geliştirmek fırsatı bulabilir, Önemli bir projeye başlayabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Tutulma,mali durumunuzun, işinizin ve güvenliğinizin sorumluluğunu almanız gerektiğini hatırlatıyor. Önemli bir borcu kapatabilir veya bir yükümlülüğü yerine getirebilirsiniz. Bazıkoşullarçok istediğiniz bir hayallinizi gerçekleştirmeniz için sizi harekete geçirebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP;(23Ekim–21 Kasım) Tutulma,olağan sınırların ötesine geçmelerinizi sağlayacak yeni fırsatlar getirebilir. Kendi hayatınızı dönüştürebilir, önemli bir konuda aydınlanma yaşayabilirsiniz. İmajınızı değiştirebilir, etkinizin artmasına neden olacak finans ve kariyer değişimleri yaşayabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY;(22 Kasım–21 Aralık) Tutulma yaşadığınız son olayları gözden geçirmenize ve işlevsiz hale gelmiş konuları geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Sağlık,iş ve kişisel hedeflerinizle ilgili güncellemeleryapabilirsiniz. Bu dönem Aileniz ve yakın çevreniz dışındaki insanlarla görüşmelerinizi azaltabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK;(22 Aralık–19 Ocak) Tutulma sosyal hayatınızı veya başkalarıyla bağlantı kurma duygunuzu ve geleceğe dair umutlarınızı canlandırıyor. Bir ilişkiye veya genel olarak sosyal hayatınıza ilişkin bir dönüm noktasına gelebilirsiniz.Ortak yaratıcı ve profesyonel projelerde yer alabilirsiniz.

 KOVA VE YÜKSELEN KOVA;(20 Ocak–18 Şubat) Tutulma,iş planlarınızı ve hedefleriniziyeniden şekillendirmenizi sağlıyor. Özellikle hırslarınız veya geçmiş başarılarınız sizi tanınma, ödülveya kariyer yolunuzda değişikliler getirebilir. Aileniz ve aile büyükleriniz ile iş birlikleri ve önemli planlar yapmanız gerekebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK;(19 Şubat–20 Mart) Tutulma, yeni şeyler öğrenme veya deneyimleme arzunuzu harekete geçiriyor. Hayatınıza daha eğlenceli aktiviteler ekleyebilir, becerilerinizi, bilginizi ve etkinizi genişletebilirsiniz. Bir konuda duygularınızı öğrenmek isteyebilir, hiç görmediğiniz bir yere seyahat edebilirsiniz.