BALIK BURCUNDA DOLUNAY

10 Eylül 2022 Cumartesi günü Saat 12.59 de 17 derece Balık burcundaki Ay ve Başak burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay doğuyor.

Dolunaylar, hayatımızdaki karşıtlıkları ya da kutuplaşmaları vurgular. Egomuza karşılık gelen ihtiyaç duyduğumuz şeyleri içerir. Güneş eril enerji ve ego ihtiyaçlarını temsil eder, dişil enerji olan Ay ise duygusal ihtiyaçları temsil eder.

Dolunay etkisi iki hafta sürer ve bir önceki Yeniayla alakalı olan yeni başlangıçların, atılan tohumların ürününü toplamaya başladığımız hasat zamanlarını temsil eder.

Zodyak’ın son burcu olan Balık tamamlanma ve bitiş zamanlarını ifade eder. Ay Balık da seyrettiği zamanlarda dünyasal işlerimizden ziyade hem medatif çalışmalar hem de ilham gereken sanatsal uğraşlara odaklanmanın tam zamanıdır.

Yarın gerçekleşecek dolunay öncesi, Hayatımızda değiştiremediğimiz, kontrol edemediğimiz şeyleri gözden geçirebilir gelecek umudu taşımayan olay ve kavramlardan kendimizi arındırabiliriz.

Dolunay horoskopunda Başak burcu yükselmekte, Ay Neptün ile yakın temas içinde ve Uranüs ile olumlu bakış açısı oluşturmakta. Yükselen yöneticisi durağan (S) konumundaki Merkür geri hareketine hazırlanmakta ve Jüpiter karşıtlığında görünüyor.

Bu Dolunay değişim arzusunu tetikleyecek ve bazı konularda orijinal çözümler bulmak için fırsatlar sağlayacaktır, ancak bu dönemde başlatmaya karar verdiğiniz spontane, yaratıcı fikirlerin çoğu başarılı bir şekilde devam etmeyebilir zira Merkür geri hareketine geçiyor.

Ayrıca Başak dolunayı gelecek planları yapmak, deneyim ve birikmiş kaynaklardan neyin yararlı olduğunu ve neyin eski ve gereksiz olduğunu anlamamıza izin verecektir sevgili dostlar.

Sağlık açısından kaygı, sinirlilik ve sindirim sorunlarına dikkat çekmekte olan bu Dolunay ile maneviyatımızı da güçlendiren ruh halinde olacağız, dua ibadet ve meditasyon yaparak rahatlama sağlayabiliriz. Dolunay enerjisini herhangi bir kötü alışkanlık veya bağımlılığınızı bırakmak için de kullanabilirsiniz sevgili dostlar.

Dolunayın hayatınızın hangi alanlarını etkilediğine gelince Doğum Haritanızın 17 derecelik Balık noktasının hangi eve düştüğünü görmeniz yeterli olacaktır.

İkizler, Başak, Yay ve Balıklar ise Dolunaydan daha fazla etkilenebilirler.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, yaklaşık on beş gün Paradoksal bir Dolunay geçirebilirsiniz. Rüyalarınız, sezgileriniz ve iştahınız artabilir. Şimdiye kadar yüzleşmeyi ret ettiğiniz bazı konular sizi meşgul edebilir. Geçmişten yaşadığınız acı deneyimlerinizi, kininizi ve bağımlılıklarınızı serbest bırakabilir, yaşamınızda değişiklik yaratacak yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, sosyal çevrenizde çok yönlü bir hareketlilik içinde olacağınız bir Dolunay. Kendinizi daha çok ifade edebileceğiniz çalışmalar ve girişimler içine girebilirsiniz. Hayat yolunuzdaki sorunları ortadan kaldırabilirsiniz ya da size hizmet etmeyen arkadaşlık, dostluk veya ciddi ilişki içinde olduğunuz kişiden uzak durmaya karar verebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, çalışma ve kariyer hayatınızda fark yaratacak ve üretkenliğinizi gösterileceğiniz bir Dolunay. Toplum önündeki statü ve kariyerinizi etkileyecek gelişmeler olabilir. Özel hayatınızla alakalı bazı temel sorunları ele alabilir, geleceğinize dair iyileştirici adımlar atabilirsiniz. Otorite figürlerinize fedakârlık yapacağınız durumlar oluşabilir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, dünya görüşünüzü, vizyonunuzu aydınlatacak deneyimler yaşayabileceğiniz bir Dolunay. Yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim ve hukuksal meselelerinize daha fazla enerjinizi harcamanız gerekebilir. Duygusal açıdan kararsızlıklar yaşamanız, özel yaşamınıza dair istek ve arzularınızı değiştirme ihtimaliyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, gelirleriniz ve eşiniz, ortağınızla olan ilişkilerinizi etkileyecek değişimler yaşabileceğiniz bir Dolunay. Paylaşımlı para mesellerinde yanlış anlamalar iş birliğinizin bozulmasına el verebilir. Kredi, ödemeler, alacak konuları veya yatırımlarınızla ilgili hususlarda bazı alternatiflere başvurabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, duygularınızı kolay ifade edebileceğiniz bir Dolunay. Eşiniz, ya da hayat arkadaşınız Kalp ve zihin senkronizesi içinde olmanın önemi anlayabilir. Ve onun için daha fazla anlam ifade etiğinizi size hissettirebilir. Görmezden geldiğiniz ya da zamansızlıktan ertelediğiniz görevlerinizi veya projelerinizi tamamlamaya odaklanabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, İşiniz ve günlük rutinlerinizde kendinizi üretken ve verimli hale getirmek için daha atılganlık gösterebileceğiniz bir Dolunay. Çalışma ve günlük yaşamınızda yapmak istediğiniz değişikliklerin birkaçı bile sizin yeni bir yola girmenizi sağlayacak. Performansınız ve ilişkilerinizin yavaşlamasına sebep olacak sağlık sorunlarınıza özen göstermelisiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, tutkularınız ve mantığınız arasında kalacağınız bir Dolunay. Bazılarınız yeni romantik ilişkilere başlayabilir, Var olan ilişkiler potansiyel riskleri ortadan kaldırabilir ya da ilişkileri noktalayabilirler. Varsa çocuklarınızın duygusal sorunlarına kendilerinin çözümleri için fırsat vermelisiniz. Size zevk ve mutluluk veren uğraşlara da zaman ayırmalısınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, eviniz, aileniz ve aile bireylerinize odaklanmanız gereken bir Dolunay. Maddi, manevi ailenizden eksik ettiğiniz konulara eğilebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışabilirsiniz. İşinizde Başarıya, kendinizi geliştirmeye ve itibarınızı arttırmaya odaklanabilir, ilişkilerinizde mutluluğunuzu büyüten güçlü bağlar kurabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, yakın çevreniz ve kardeşlerinizin dahil olduğu bazı konuların gündeme gelebileceği bir Dolunay. Eğitim işleri, bilgi alışverişleri ve iş hayatınızdaki bağlantılarınızı halletmek için kısa yolculuklara çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Duygusal ilişkilerinizde, gerçekçi, esnek ve empatik yaklaşım göstermeniz gereken durumlar oluşabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, zamanınızı finansal kararlara ve planlara ayırabileceğiniz bir Dolunay. İş hayatınızdaki maddiyat ve güvene dayalı bağlantılarınızı ve görüşmelerinizi bir karara bağlayabilirsiniz. Büyük oranda harcamalarınız artabileceği gibi yatırım fırsatlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Duygusal açıdan sizi destekleyecek birine ihtiyaç duyabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, ilgi ve alakayı üzerinize toplayabileceğiniz bir Dolunay. Yeteneklerinizi geliştirmek güçlü yönlerinizi ortaya çıkartmak ve hedeflerinize dair değişim ve gelişim gösterebilirsiniz. Duygularınız ve içgüdülerinizi hedeflerinize giden yolda kullanabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeli, sizi rahatlatacak aktivite ve uğraşlara zaman ayırmalısınız.