YAY BURCUNDA DOLUNAY

14 Haziran 2022 Salı günü saat 14.51.de Yay burcundaki 23 derece Ay ve İkizler burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana geliyor.

Dolunaylar bir doruk noktası ve bir duygu zamanıdır.

İkizler burcundaki Güneş bizi mantıklı düşünmeye teşvik ederken, Yay burcundaki Ay bizi düşüncelerimizi gözden geçirmeye ve daha geniş düşünmeye ikna eder. Yay, şimdi ve burada gelişen anlam ve fikir arayışını sembolize eder.

İkizler yakın çevrelerinde veya çevrelerinde çok rahattır, Yay ise bizi daha ötesine geçmemiz için teşvik eder. Bu eksenin herhangi bir ucunun ihmal edilmesi ters tepecektir. Bir denge kursak iyi olur.

Bu Dolunay iletişim, tutum ve macera duygusu ile ilgilidir.

Dolunay, Neptün ile kare oluşturur ve bazı durumlar artık bizi hedeflerimizden uzaklaştırabilir, Ancak yanlış bilgileri izlememeliyiz. Kendimizi olasılıklara açmak için iyi bir zaman. Zira Satürn altmışlığı ise manevi ve maddi ihtiyaçlara eşit derecede dikkat etmemize yardımcı olacaktır.

Sağlık açısından, kan, karaciğer, üst bacaklar, uyluklar ve kalça bölgelerini ilgilendiren rahatsızlıklarda Dolunay döneminde daha fazla artış söz konusu olabilir.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yay, İkizler, Başak, Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir. 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, Hayatınızdaki önemli, belki de daha önce gömülü olan sorunlarla yüzleşmeniz gerekebilir. Bu, bir konudaki duygularınızı öğrenmek için harika bir zaman, ancak sonuçlara varmak için beklemeniz gerekebilir. Hayatınızın kontrolünü ele almak ve değişiklik yapmaya açık olmalısınız.ancak hemen sonuçları görmeye zorlamaktan kaçınmalısınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, dikkatinizi hayatınızın işlevsiz alanlarına çekebilecek bir Dolunay sürecindesiniz. Sahiplenme, paylaşma, finans ve destekle ilgili  bazı durumlar bir dönüm noktasına gelebilir. Çalışmalarınız, seyahatleriniz veya kişisel ilgi alanlarınız aracılığıyla uzun vadeli arkadaşlıklar, projeler geliştirebilir, hedeflerinize yaklaşabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, zıt burcunuzdaki Dolunay sizi, ilişkilerinize güçlü bir şekilde odaklanmanızı sağlıyor. Bir ortaklıkta enerji artışı olabilir ama aynı zamanda duygularınızla veya özel biriyle tam olarak bağlantı kurma fırsatı da elde edebilirisiniz.  Mali durumunuzu iyileştireceğiniz bir imkân elde edebilir veya bir projenizin doruk noktasına gelebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Dolunay, iş, sağlık ve rutinler veya alışkanlıkları artık gündeminize getiriyor. Kişisel bakımın bazı unsurlarını gözden kaçırdıysanız, artık dengesizliği düzeltmeye ve daha sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek hazır hissedeceksiniz. Gömülü arzularınızı veya hayal kırıklıklarınızla temasa geçebilir bakış açınızı değiştirebilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, Bir konuda yeni bir başlangıç, önemli bir dönüm noktası veya son söz alıp-verme gibi durumların içine girebilirsiniz. Zira mevcut yaşam tarzınızda değişiklik yapabilirsiniz. Dolunay, yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı ve kendinizi daha güçlü, daha tatmin olmuş ve daha tamamlanmış hissetmenizi kolaylaştırabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, yaşam koşullarınızı veya düzenlemelerinizi, kişisel yaşamınızı, duygusal dünyanızı, evinizi veya ailenizi büyüten tarzda bir Dolunay yaşayacaksınız. Profesyonel ve kişisel yaşamınız arasında daha iyi bir denge bularak, işlerinizi ileriye taşımanızı sağlayabilir. Sevgi, sıcaklık ve bakım ihtiyacınızın da farkında olmalısınız.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, zihniyetinizde veya tutumunuzda önemli keşifler, iç görüler ve değişimler olabilir. Genel anlamda, kendinize yaşamınızı eleştirel bir şekilde dengelemeniz yararlı olabilir. Yaratıcı fikirlerinizi yönlendirmenin ve yapılandırmanın ve yeteneklerinizle somut bir şeyler yapmanın yollarını bulabilir bazı dikkatsizlikleri düzeltilmeniz gerekebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Dolunay, sizi para, kaynaklar ve paylaşımla ilgili konularda ilerlemeyi teşvik ediyor. Para yada işle ilgili bir aydınlanma yaşayabilir ya da değerleriniz ve öz saygınızla yada bir ilişkinin sınırlarıyla ilgili sorunlarla uğraşabilirsiniz. Önemli kararlar vermeden önce acele etmemelisiniz. Özel bir mevzu konusunda önemli değişikliğe gidebilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar,etrafında meydana gelen değişikliklere çok dikkat etmeye çalışın. Zira hayatınızdaki diğer insanlarla ilişkilerinizi daha güçlü ve daha mutlu hale getirebilirsiniz.Fiziksel ihtiyaçlarınıza ve duygularınıza arasında doğru dengeyi bulmanızı sağlayabilirsiniz.İmajınızı değiştirecek yenilikler yapabilirsiniz. Kilo almamaya da gayret göstermelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Dolunay, artık işinize yaramayan durumlar hakkında büyük içgörürler ve yoğun farkındalık zamanında olduğunuzu hatırlatıyor. Zorlandığınız bir konuya çözüm bulmak, alışkanlıklarınızı değiştirmek ve fazlalıklardan kurtulmak için güçlü bir istek duyabilirsiniz.  Özel hayatınızla ilgili gizli bir konuda aydınlanabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Dolunay, hayatınızdaki dostluklarınızı, ilişkilerinizi ve mutluluk hedeflerinizi yepyeni bir şekilde görmenizi sağlayacak bir şekilde öne çıkarıyor.Dolunay, ideal olarak, artık tüm alanlarda önemli gelişmelere yol açacak anlamlı ve pratik faaliyetlere ilginizi artırabilir. Birisi veya belirli bir proje için dönüm noktasına gelebilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, Dolunay size zamanınızı ve dikkatinizi yönetmenizi veya daha etkili bir şekilde odaklanmanızı hatırlatabilir. Kişisel ve profesyonel yada kamusal yaşamınızı birbirinden ayrı tutmak, yolunuzuilerletmenize yardımcı olabilir. Ani bir iş veya kariyer fırsatı, taşınma veya mülkle ilgili bir tür gelişmeler hayatınıza yeni değişimler getirebilir.