12 Nisan 2022 tarihi itibari ile Mars gününden merhaba. Aslan burcunda ilerleyen Ay ile güne başlıyoruz. Yüksek enerjimiz ve etkileyiciliğimiz ile günün ilk yarısına çok daha kolay motive olabiliriz.

Günün ilk yarısı Ay Aslan burcunda son bağlantısını Mars karşıtlığı etkinleştiriyor. Anlayışımızın düşük olacağı ve kolay öfkeleneceğimiz bu zaman içinde gerilimli kişi ve ortamlardan uzak durmaya, iş ve kişisel hayatımızı etkileyecek önemli kararlar konusunda dikkatli olmaya çalışmalıyız.

Özellikle de trafikte, elektrik, elektronik cihaz ve makine kullanımlarında aceleci ve dürtüsel davranmamaya özen göstermeliyiz.

Ay saat 13.17de boşluğa giriyor ve saat 17.08’e kadar boşlukta ilerliyor. Bu zaman içinde günün akışını yavaşlatan koşullara teslim olarak ilerleme kaydedebiliriz.  Sonrasında Başak burcunun evine giriş yapıyor. Başak burcundaki Ay gündelik yaşantımız, organizasyonlar ve çalışma ortamlarımızla ilgili düzenlemeler yaklaşık iki buçuk gün gündemimizi meşgul edebilir. Sağlık, şifa konulu işler de önemli adımlar atabilir, hijyen ve diyet konularında araştırmalar yapabiliriz sevgili dostlar.

Günün gezegen hareketinde Jüpiter-Neptün kavuşumu etkili oluyor. İçgörüler, ilham, kendi içinde yeni fırsatlar keşfetme gibi durumları açığa çıkarıyor. 

Bu iki gezegenin birleşmesi her 12 yılda bir gerçekleşir, bu yüzden hayatımızı büyük ölçüde değiştirme fırsatını yakalayabiliriz. Astrolojide Jüpiter, başarı, cömertlik ve refah gezegeni ve Neptün ise, hayal kurma, sezgi, fantezi olarak kabul edilir. Jüpiter, etkileşime girdiği her şeyi genişletme yeteneğine sahip olduğundan, Neptün'ün enerjileri birçok kez artıracaktır.

Ruhsal açıdan kendimizi geliştirmek için iyi bir zamandır çünkü ezoterik ilkeleri daha kolay anlayabiliriz. Çeşitli geniş kavramları ve soyut fikirleri özümseyebilir, ardından bunları felsefi veya dini inanç sistemimizle birleştirebiliriz.

Seyahat, macera veya manevi gruplar ilgimizi çekebilir ancak sezgilerimizi dinlemek bize çok şey öğretecektir. Haberci rüyalar görme, meditasyon ve psişik keşifler ise ruhsal olarak büyümemize yardımcı olabilir sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım

Sevgiler.