İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

19 Aralık 2021 Pazar günü Saat 07.36 de 27 derecede İkizler burcundaki Ay ve Yay burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana geliyor.

Dolunay, Yeniayda başlattığımız, girişimlerin ve çalışmalarımızın sonuçlarının görüneceği gerçeğine bizleri hazırladığı dönemlerdir.

Yay-İkizler ekseninde meydana gelen Dolunay zihin gelişimi olan bilgi ve anlayış üzerine odaklanan bu aksın görevi İkiz’lerin temel çerçevesini Yay'ın ilerici çerçevesi ile dengelemeyi öğrenmektir.

İkizler burcu, konuşma, arama ve bilginin burcundur. Merak ve girişken Merkür tarafından yönetir. Zodyak’ta 3.evi yönetir. Kardeşler, yakın çevremiz ve komşularımızı temsil eder.

Dolunay, bilgi aktarma, düşüncelerimizi formüle etme, toplumda olma ve insanlarla ilişkilerimizi etkileyecektik.

İkizler burcu omuzlar ve kollardan sorumludur. Bu nedenle iki hafta boyunca bu bölgelere dikkat etmekte fayda var.

Dolunay horoskopunda Yay burcu yükselmekte. Yükselen yöneticisi Jüpiter Ay ve Güneşe uyumlu görümünde olurken. Venüs (S) durağan pozisyonda geri hareketine hazırlanıyor.

Yaklaşık on beş gün boyunca daha iyimser daha enerjik ve daha kendimizden emin olacağımız. İş, kariyer ve finansal hedeflerimize ulaşabileceğimiz fırsatlar kapımızı çalabileceği gibi, yeniden yapılanma ve organize etme çabalarımız meyvelerini verebilir. Aşk ve ailevi konularda iyileştirici koşullarla karşılaşabiliriz. Bu dönem her hangi bir konuda bizi destekleyen ve yardımını esirgemeyen insanlarla iletişimler kurabilir, faydalar sağlayabiliriz.

Bu dönem ayrıca, kişisel ve ruhsal gelişim, hayata bakış açınızı genişletmek için herhangi bir şey, çalışmalar ve seyahat yoluyla gerçekleşebilir.

Dolunay diğer burçlarla bilirlikte Yay, İkizler, Başak, Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan)  Sevgili Koçlar, yaşamınızda İhtiyaç hissettiğiniz ve beklentilerinize uygun değişiklikleri başlatabilirsiniz. Eğitim, iş ve proje geliştirme faaliyetleriniz, yayıncılık, reklâm konulu işleriniz hız kazanabilir. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve iş arkadaşlarınız ile sık yapılan görüşmelerin yanı sıra birlikte eğlenebileceğiniz kısa gezilere çıkabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, parasal planlamalar yapmak, finansal görüşmeler ve girişimlerde bulunmanız gereken koşullar ortaya çıkabilir. Geri giden Merkür’ün etkisi ile eski bir alacağınız geri dönelebilir. Yada manevi değeri olan bir şeyi hediye alabilirsiniz. İş başvuruları, özel görüşme ve buluşmalar için seyahat edebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, burcunuzda gerçekleşen Yeniay ile bazı amaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel yaşamınızı etkileyen değişim ve yenilikler gerçekleşebilirsiniz. Kısa süreliğine eğlenmek, gezmek veya yakın akrabalarınızı görmek için seyahat edebilirsiniz. Cesaret verici haberler alabilir, sürpriz rastlantılara sevinebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, daha yüksek ideallerinize hizmet etmek için bir süreliğine kendi içsel dünyanızla başa başa kalabilirsiniz. Kendinize yeni bir bakışçısı kazandırabilirsiniz. Yaşacağınız bazı eş zamanlılıklar netleşmeniz gereken konulara ışık tutabilir. namaz dua, ibadet, meditasyon ve yoga yaparak ruhunuzla iletişim kurabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, grup çalışmaları ve ilişkilerinizde hızlı bir tempoya giriyorsunuz. Sosyal ve entelektüel ortamlarda olmak ve değişik insanlarla tanışmak arzusu içinde olabilirsiniz. Bu dönem enerjinizi size hedefinize yaklaştıracak bir araştırmanızı tamamlamak için kullanabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla tekrar bağlantılar kurabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar. Geleceğiniz için ilginç beklentiler içinde olabilirsiniz. İş ve kariyer konumunuzda geri dönüşler yada gecikmiş haklarınızı elde etme imkanları bulabilirsiniz. Kendinizi yenileyeceğiniz fırsatlar elde edebilir, geriye dönük bir iyiliğinizin karşılığını görebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili koşuşturmalarınız artabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Geleceğinize, yaşam yolculuğunuza ve arayışınıza yeni bir bakış geliştirebilirsiniz. İşiniz yada özel yaşamınızda gelişecek olaylar önemli bir teklif almanıza neden olabilir. Dolunay enerjisi tekrar görmek ve gezmek istediğiniz yerler ve sevdikleriniz için uzun yada kısa yolculuklara çıkmanızı sağlayabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, finansal konularda ve ortak paylaştığınız kaynaklarla ilgili yeni yaklaşımlar geliştireceğiniz koşullar ortaya çıkabilir. Bu dönem, sigorta, vergi, gibi meselelerinizi ihmal etmemeli, kredi yada borç almamaya çalışmalısınız. En yakın gördüklerinizin sizden sakladıkları bir gerçeğin açığa çıkmasıyla canınız sıkılabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, eşiniz veya yaşam ortağınızla daha fazla zaman geçirmek, ortak paylaşımlarınızı arttırmak ve ilişkiniz için daha fedakâr olacağınız bir dönem. Dolayısıyla ilişki ve aşkınızı tazeleyebilirsiniz. Tatil kaçamakları, yakın çevre ziyaretleri sizi seyahatlere çıkarabilir. Daha önceden yaptığınız bir girişiminin sonucunu alabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, İş, hizmet, sağlık, günlük rutininiz ile ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. Bir süredir devam ettiğiniz bir proje veya çalışmanızı tamamlayabilirsiniz. İş veya yakın çevrenizde gelişen hayal kırıklıklarını çözme imkânı bulabilirsiniz. Dolunay enerjisi ilr fiziksel yada ruhsal rahatsızlıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, Yaşamınızı renklendirecek, eğlenceli ve yaratıcı arayışlar içine girebilirsiniz. Duygusal ilişkilerinizde görmezden geldiğiniz sorunları çözüme ulaştırabilirsiniz. Yaratıcı fikirleriniz çevrenizdekilere, öğretici ve ilham verebilir. Çocuklarınızın eğitimsel gelişmeleriyle daha fazla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

 BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, aile üyelerinizle iletişim kurmak, hane sorunlarını çözmek ve aile bağlarınızı koruma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Evinizi daha konforlu ve güvenli hale getirmek isteğiyle bazı değişimler yapabilirsiniz. Bu dönem kariyer yaşamınız ve finansal durumunuzla ilgili konularda bazı plan ve hedefler geliştirebilirsiniz.