13 Ekim 2021 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Oğlak burcunda ilerleyen Ay ile  hedef odaklı enerjilerle güne başlıyoruz.

Sabah erken saatlerinde Ay-Güneş ile kare görünümünün ardından Neptün ile atmışlık açısını etkinleştiriyor. Bu geçiş hırs ve mantıktan ziyade merhamet, güven ve sadakat gibi iyi niteliklerimizi tetikleyecek. Sevdikleriniz, aile fertlerimiz, iş ortaklarımız ve çevremizdeki bayan figürleri ile daha derin bir seviyede bağlantı kurabiliriz. Onlar için gereken yardım ve desteğe hazır olduğumuzu hissettirebiliriz.

Bu enerjiden yaratıcılık ve beceri gereken uğraşlar içinde faydalanabiliriz

Ay gün ortalarında boşluğa girmeden Plüton ile aynı noktada kavuşuyor. Derin ve yoğun duygular üretme eğilimde olacağımız bu zaman dilimde kendimizle ilgili konularda nötr kalmakta zorlanabiliriz.

İşimiz veya ailemizle ile yaşadığımız zorlukları kafamıza takmak olayları büyütmek eğiliminde olabiliriz. Yaşamımıza yeni bir yön vermek, geçmişi geride bırakmak isteyebiliriz. Kendimizin ihtiyacı olan herhangi bir tedaviye başlamak veya danışmanlık almak için etraflıca düşünerek kararlar alabiliriz.

Ay 13.54–23,48 saatleri arası boşlukta ilerliyor. Sonrasında Kova burcunun evine giriş yapıyor. Günün geri kalanında yeni bir şeylere başlamak, girişimlerde bulunmak, önemli kararlar almak açısından pek elverişli olmayacak.

Bu enerjiyi rutin işlerimizi yoluna sokmak, planlarımızı gözden geçirip ayrıntılar üzerinde düzenlemeler yapmak adına değerlendirebiliriz. Geceye doğru ilerleyen zaman içinde zihnimizi ve bedenimizi rahatlatacak manevi çalışmalara da odaklanabiliriz sevgili dostlar.

Günün gezegen hareketinde Venüs-Satürn arasında atmışlık açı kalıbının etkinleşecek olmasıdır. Yavaş ama istikrarlı adımlarla uzlaşma ve ilerleme kaydedilen bir gönümdür. İş ve kariyer yaşamınızda daha önceden alamadığınız haklarınız için hareke geçerek üstlerinizle bir görüşme ayarlamanın tam vakti. Geciken, terfinizi, iş ile ilgili sorunlarınızı, promosyon, zam gibi isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Hisse senetleri, gayrimenkul, yatırım planlarınıza destek veren bir gönümdür.

Siyaset ve halkla ilişkiler alanlarında çalışmaları olanlar çok önemli bir dönemdesiniz. Karşınıza çıkabilecek fırsatları kaçırmamaya çalışın.

Sanat ve güzellik sektöründe emek verenler sizlerde bu dönem hem saygınlık kazanabilir hem de yaratıcılığınız artabilir ve maddi açıdan da rahatlayabilirsiniz.

Bu dönem yeni doğan aşk ilişkilerinde partnerler arasındaki yaş farkları söz konusu olacaktır.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.