Törende mezunlar adına konuşan dönem birincisi Dr. Eda Yamak, kendisi ve mezun arkadaşlarının çocukluklarında kurdukları doktor olma hayalinin gerçekle buluşacağı bu onurlu güne ulaşmak için gün saydıklarını ve bugün mezuniyet töreninde olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. ESOGÜ gibi köklü bir üniversitede, alanında uzman hocalarla çalışma fırsatı bulduklarını dile getiren Dr. Eda Yamak, kendilerinin de onların deneyimlerinden yararlanmak için azimle çalıştıklarını belirtti ve tüm hocalarına arkadaşları adına teşekkür etti. Dr. Eda Yamak, bugünlere gelmelerinde emeği olan tüm mezun ailelerine de teşekkür ederken, mezun arkadaşlarına başarılar diledi.

"ESOGÜ Tıp Fakültesinin kapısı sizlere her zaman açık"
ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Özcan Özdemir, yıllardır ciddi emekler veren, fedakârlıklar yapan öğrencilerinin doktor olacakları bugünün kendileri için çok mutlu bir gün olduğunu belirtirken, tüm mezun ailelerine teşekkür ederek büyük fedakârlıklarla yetiştirdikleri evlatlarının mezuniyetinde onların da en az çocukları kadar payının olduğunu söyledi. Tıp Fakültesi öğretim üyelerine bu önemli günün mimarları olarak emeklerinden dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Özdemir, öğretim üyelerinin genç hekimlere sadece bilgi vermekle kalmadığını, aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı, dayanışmayı ve hekimlik mesleğinin kutsal vasıflarını da öğrettiklerini kaydetti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyerek Türk hekimlerine büyük bir sorumluluk yüklediğini hatırlatan Prof. Dr. Özdemir, genç hekimlere bu sorumluluğun gereği olarak; insani ilişkileri üst düzeyde, empati yeteneği olan, merhametli, güncel teknolojileri takip eden, kendini geliştiren, ahlaklı, fedakâr, zaman yönetimini bilen hekimler olmalarının ülkemiz için büyük kazanç olacağını söyledi. Mezunlara seslenerek ESOGÜ Tıp Fakültesi’nin kapısının onlara her zaman açık olduğunu ve fakültelerinin onların yuvası olmaya devam edeceğini hatırlatan Prof. Dr. Özdemir, genç hekimlerden mezun olduktan sonra birbirleri ve fakülteleriyle ilişkilerini kesmemelerini istedi. ESOGÜ Tıp Fakültesi’ne emeği geçen dekanlık personeline, öğretim üyelerine, geçmiş ve şimdiki idarecilere teşekkür eden Prof. Dr. Özdemir, mezun olan tüm genç hekimleri kutlayarak başarılı birer meslek yaşamı diledi.

"Zorlu bir eğitim sonrasında hekim unvanını kazandınız"
ESOGÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman, ESOGÜ Tıp Fakültesi’nin Cumhuriyetimizin 100. yılındaki mezunlarını uğurlamak için bir araya geldiklerini kaydetti. Genç hekimlere seslenerek zorlu bir eğitimin sonunda sağlık sisteminin temeli olan hekim unvanını kazandıklarını hatırlatan Prof. Dr. Çarman, hekimliğin sadece bilgi ile yapılan bir meslek olmadığını aynı zamanda iyi ahlak ve güncel gelişmeleri takiple uygulanan bir sanat olduğunu ve ESOGÜ Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin de genç hekimleri bu öğreti ile yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Mezun ailelerine seslenerek çocuklarını büyük emeklerle bugüne getirdikleri için şükranlarını sunan Prof. Dr. Çarman, hocaları olarak kendilerinin de anne babalar kadar onlarla gurur duyduklarını dile getirdi.

Açılış konuşmalarının ardından ESOGÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Atilla Özcan Özdemir genç hekimlere hekimlik andını içirdi. Daha sonra mezuniyet belgelerinin verilmesine geçildi. İlk olarak okullarını dereceyle bitiren mezunlara mezuniyet belgeleri verilirken, Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Eda Yamak yaş kütüğüne plaket çaktı. Ardından diğer mezunlara mezuniyet belgeleri verildi. Stadyumdaki tören keplerin topluca havaya atılmasıyla sona erdi. Sonrasında ise Tıp Fakültesi merkezi dersliklerde, ESOGÜ Tıp Fakültesi’ni ilk on dereceye girerek bitiren mezunlara plaket ve başarı belgelerinin verildiği geleneksel Onur Holü Töreni gerçekleştirildi.

Editör: Milli İrade