Eskişehirspor’un Eski Teknik Direktörü Fuat Çapa, dün tesislerde gerçekleştirilen antrenmanda takıma ve teknik ekibe başarı dileğinde bulunarak tatlı ikram etti. Çapa futbolculara yaptığı konuşmada “Eskişehirspor çok büyük bir camia. Buranın kıymetini bilin. Elinize gelen bu fırsatı iyi değerlendirin” dedi.

TATLI İKRAM ETTİ

Eskişehirspor Eski Teknik Patronu Fuat Çapa dün gerçekleştirilen antrenmanda Kırmızı Siyahlı futbolcularla ve teknik ekiple bir araya geldi. Çapa Elazığspor mücadelesinde başarılar dileyerek tatlı ikramın bulundu. Teknik Direktör Emre Özbayer’den müsaade isteyerek takımla görüşen Eski Teknik Direktör Fuat Çapa “Eskişehirspor’un kıymetini ve değerini bilin” dedi.

BÜYÜK BİR ŞANS

Çapa futbolcularla yaptığı konuşmada “Sizin şuan ki yaşadığınız zorlu süreci ve sıkıntıları bizde yaşadık. Sizler için burada olmak aslında inanılmaz bir fırsat. Belki bugüne kadar hayal edipte gerçekleştiremediğiniz şeyleri burada gerçekleştirebilirsiniz. Yaşanan sıkıntılar bazı insanlar şanstır. Eskişehirspor içinde sizin için büyük bir şans…

BAŞKA HAYALLERE KAPILMAYIN

Ben burada olduğum dönemde çok iyi hatırlıyorum. Bazılarınızın annesi, babası dolaylı yollarla benim oğlumu A takıma alsın diye mesaj gönderiyordu. Şuan hepiniz bu şansı yakalamış durumdasınız. Bu şansı iyi değerlendirin. İki, üç maç oynadığınız zaman menajerler arar, başka kulüpler arar. Sizi değişik başka hayallere sokarlar. Ama bunun gerçek olmadığını anlayın…

KULAK ASMAYIN

Neden… Bakın bizim dönemimizde oynayan kaç futbolcu kaldı. Hiç biri. Onun için siz söylenenlere kulak asmayın. Buranın kıymetini bilin. Eskişehirspor gerçekten çok kıymetli ve değerli bir camia… Burada olduğunuz da belki anlamayacaksınız ama, buradan ayrıldığınız zaman Eskişehirspor’un değerini ve nasıl bir büyük camia olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Ama o zaman iş işten geçmiş olacak.

İSİMLER DEĞİL TAKIM KAZANIR

Maçlarınızı takip ediyorum. Rakipler sizden çok daha iyi değil. Şunu bir kere aklınıza koymanız lazım. Sizin rakiplerden daha çok istemeniz ve mücadele etmeniz lazım takım halinde… Dünya kupasında Fas’ın galip geleceğini kim tahmin ediyordu. Hiç kimse neden karşısında daha iyi bir takım vardı. Ama takım oyununu oynayan kazandı.  Her zaman çok iyi oyunculara sahip olan takımlar kazanamaz. Bunu kafanızın bir kenarına yazın.

İSTEMEK ÖNEMLİ

Sizler potansiyeli olan oyuncularsınız. Ama önce takım olmanız lazım. Sadece top sizdeyken oynamayacaksınız. Her zaman oyunun içinde olacaksınız ki farkı yaratabilesiniz.  Size gelen bu fırsatı değerlendirin. Eğer gelecekte bir şeyler elde etmek istiyorsanız. Burası sizin için ilk basamak değil burası basamaklar olmalıdır. Bunun içinde tek yapmanız gereken çok çalışacaksınız, çok isteyeceksiniz sonucu zaten kendiliğinden gelecektir.

Eskişehirspor’un yıllardır beklediği transfer tahtası açıldı Eskişehirspor’un yıllardır beklediği transfer tahtası açıldı

BAŞARILAR DİLİYORUM

İçinizde gerçekten bireysel olarak yetenekli oyuncular. Olacak oyuncular var olmuş değil. İnşallah önünüzdeki iki maçtan güzel sonuçlar alarak yeniden güzel bir başlangıç yaparsınız. Hepinize başarılar diliyorum.