Eskişehir Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan Eskişehirspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİK

Çalışkan “Biz Eskişehirspor tesislerini seviyoruz. Eskişehirspor’u önemsiyoruz. Sayın valimiz nezaket ziyaretinde bulundu. Bunun ötesinde arkadaşlarımızla birlikte tesislerde, sosyal tesislerin, konaklama alanlarının neresi olacağı, halı sahaların neresi olacağı konusunda incelemelerde bulunduk. Çok gecikmeden 15-20 gün içerisinde ihalesi de yapılmış hale gelecek. Valimizde hem tesislerin yapılacağı yeri gördü hem de projeyi yerinde inceledi. 

YENİ ALPER’LER YETİŞECEK

Bilet satışı yeni noktalarında Bilet satışı yeni noktalarında

Tesis yapılmak için ayrışılmış bir ödenek. Spor Toto yada bakanlık maddi destekte bulunmaz sadece tesis yatırımına destek olurlar. Alt Yapıyı güçlendirecek ivme oluşturacak, yeni Alper Potuk’ların yetişeceği alt yapı tesisleri oluşturmak. Hukukta böyle bir usül yok. Gönül ister olsun ama olması imkansız. Ben Eskişehirspor’u seviyorum. Ben iyi bir taraftarım. Benim evladım da burada hafta sonları fabrikada. Bu gönül verme meselesi, siyasetle bir alakası yok.

BU BİR SEVDA

Beni bugünde burada göreceksiniz, görev bitse de burada göreceksiniz. Bu bir sevda. Biz Eskişehirspor’u tutuyoruz. Ben takımı çok beğendim. Gençlerimizin özgüven geldiğini gördüm. Yeni hocamızdan kaynaklı herkesin nerede nasıl oynayacağı, hangi pozisyonda ne yapacağını bilen bir takım olmuş. Takım gelecek adına ümit veriyor. Amasya maçında da başarılı sonuç alacaklarını düşünüyorum. Biz 100 defa da oynasak Yomraspor’u yeneriz. Uyum yakalamış bir takım gördüm. Süper Ligde bile bu kadar taraftara oynayan takım yok” dedi.