HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Eskişehirspor Teknik Direktörü İbrahim Baş yeni sezon hazırlıkları kapsamında geride kalan 10 günlük ilk etap çalışmalarını değerlendirdi. Teknik patron Baş “Bilindiği gibi bu sezon Eskişehirspor hak etmediği bir ligde mücadele edecek. Bizlerde bu büyük camiayı hak ettiği yere yani şampiyonluğa ulaştırmak için futbolcularımızla ele ele üstümüze düşen görevi yapacağız. 11 Ağustos başladığımız ilk etap çalışmalarımızı 19 Ağustos itibariyle tamamladık. 2. Etap hazırlıklarımıza yarın başlayacağız.  Geride bıraktığımız 10 günlük süreçte oyuncuların ilk önce bir birlerini tanımasını ve kaynaşmasını sağlayarak adaptasyon sürecini atlatmalarına yardımcı olduk. Tabi ben de bu süreçte oyuncuların durumlarını yakından gözlemledim.  Daha sonra kondisyon ve kuvvet antrenmanlarıyla oyuncu gurubumuza yüklemeler yaptık.

eskişehirspor-antrenman-7

YARIN TOPBAŞI

Çalışmalarımız kaldığı yerden yarın başlayacak. 2. Etapta tempomuzu biraz daha artıracağız. Bu süreçte taktik antrenmanlarının yanında özel maçlar oynayarak oyuncularımızın durumunu ve eksiklerimizi göreceğiz. Bunun yanında toplam 4 hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz. Bunun için yönetimimiz planlama sürecine devam ediyor. Bu süreçte  kısa kısa maç kamplarımız olacak. Yani bir yerde 2 özel karşılaşma oynayacaksak. Orada 2 gün kalıp döneceğiz. Ağırlıklı olarak sezon hazırlıklarımızı Eskişehir’de yapacağız. Çünkü burada güzel bir çalışma ortamı var. 

İLK MAÇ MUĞLASPOR'LA

Lig öncesi hazırlık maçlarına önem verecek olan Eskişehirspor ilk sınavını ise 27 Ağustos’ta Muğla ile verecek. İlk etap kampını tamamlayan ve ikinci etap kampından itibaren de özel maçlara çıkacak olan Eskişehirspor 27 ve 30 Ağustos’dan birinde Muğlaspor ile karşılaşacak. Siyah-kırmızılı ekip  2 ve 5 Eylül’de de hazırlık maçı oynayacak. 3 etap da ise yine hazırlık maçları planlanıyor.