Eskişehir yarı maratonu ve spor festivali başlıyor

29 Ağustos Pazar günü Eskişehir çok önemli bir koşuya ev sahipliği yapacak. Eskişehir Yarı Maratonu’nda yaklaşık 2 bin sporcu yarışacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan yarışlarda kayıtlar sona erdi. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkında 28 Ağustos’ta başlayacak etkinlikler 29 Ağustos Pazar günü sona erecek. Etkinlik takvimi ve yarış programı belli oldu.    

SPOR 26.08.2021 - 13:39 26.08.2021 - 13:39

İLGİ BÜYÜK OLDU

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce “Eskişehir 2. Yarı Maratonu düzenleyeceğiz. Bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı haftasında yarışı düzenlemek istedik. 29 Ağustos’ta Sazova Parkı’nda başlayacak olan yarışımız aynı gün sonuçlanmış olacak. Etkinliklerimiz 28 Ağustos’ta başlayacak. Kayıtlarımıza büyük bir ilgi oldu. Bizi çok mutlu ediyor. Kayıtlarımız sona erdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı haftasında hem maraton koşusu hem de halk koşusu düzenlemekten dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

 

2 BİN SPORCU GELECEK

Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Müdürü Neşet Arduç “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak böylesi güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan ve destek vermekten dolayı çok mutluyuz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir ücret talep etmeden desteğimizi veriyoruz. Desteğimiz artarak devam edecek. Eskişehir ekonomisine büyük bir katkı da sağlanacak. 2 bin sporcu gelecek. Hafta sonu Eskişehir’deki otellerin şimdiden dolu. Bu da bizi ayrı mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.