Eskişehir Tanıtım Grubu (ETG) tarafından bu yıl 7.si düzenlenen geleneksel  "Eskişehir Tanıtım Ödül Töreninde'' çeşitli alanlarda ödüller sahiplerini buldu. Yılın Firma Ödülü’nü Europen Yönetim Kurulu Başkanı, iş insanı Nebi Hatipoğlu aldı.

Eskişehir Tanıtım Grubu (ETG) tarafından bu yıl 7.si düzenlenen geleneksel  "Eskişehir Tanıtım Ödül Töreninde'' çeşitli alanlarda ödüller sahiplerini buldu. Yılın Firma Ödülü’nü Europen Yönetim Kurulu Başkanı, iş insanı Nebi Hatipoğlu aldı.

Gözden kaçırmayın

9 sanığa uyuşturucu ticaretinden toplam 107 yıl ceza 9 sanığa uyuşturucu ticaretinden toplam 107 yıl ceza

eskişehir-tanıtımına-katkı-23

Eskişehir’den yetişen iş insanları, Eskişehirliler, basın ve seçkin davetlilerin katılımı ile geçtiğimiz hafta sonunda İstanbul’da gerçekleşti.

Geleneksel olarak yapılan bu organizasyonda;  Sivrihisarlı Alişan Kapaklıkaya program başlangıcında yarım saatlik bir söyleşi gerçekleştirdi ve insanların duygularına dokunan çocukluk hatıralarını anlattı. Ödül törenine geçmişten bugüne ETG Ödülleri video gösterisiyle başlandı. ETG Başkanı  Orhan Arat hoşgeldiniz konuşmasında, " Gönüllülük esası ile yürütülen törenimiz 11 yılına girdi. Pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra 7.sini düzenledik. Tüm ödül alanlara, ödül verenlere ve katılımcılara teşekkür ederim " dedi.

eskişehir-tanıtımına-katkı-5

Bu yıl Vefa Ödülü geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Sakarya Gazetesi Sahibi Üstün Ünügür’e verildi. Ödülü oğlu Üstüner Ünügür aldı.

eskişehir-tanıtımına-katkı-4

Yılın Firma Ödülü’ne ise iş insanı, Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu layık görüldü. Hatipoğlu ödülünü, aynı zamanda Milli Eğitim eski Bakanlarından merhum Prof. Dr. Orhan Oğuz’un da kızı olan Prof. Dr. Sedefhan Oğuz’un elinden aldı. Eskişehir’e Odunpazarı Modern Müze’yi kazandıran iş insanı Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca da Kültür Sanat Ödülü’nü OMM Müzesiyle aldı.

eskişehir-tanıtımına-katkı

Diğer ödüller ise şöyle belirlendi.

Yılın Efsane İş İnsanı İnan Kıraç, Efsane Yönetici Can Kıraç, Efsane Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, Bilim İnsanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Yılın Projeleri Çevre, Alzheimer Merkezi, Deprem Dolabı ile Tepebaşı Belediyesi

TV Programcısı Masterchef programı Somer Sivrioğlu, Yılın Aktörü Emin Boztepe - (Hollywood), İletişim Alişan Kapaklıkaya, Kadın Oyuncu Ayşegül Günay, Yapımcı Ödülü Kanat Doğramacı, Yılın Yönetmeni Murat Onbul, Yılın Sporcusu Ramis Kara.

Program sonunda 9 dil konuşan ve 20 dilde eser okuyan Leonida Timuş sahne alarak ve Yunus Emre eseri ve Kahveyi Kavururlar eserlerini 3 dilde seslendirdi Ve Yılın Sanatçısı ödülünü aldı. Sanatçının Eskişehir'de klip çalışması devam ediylor. Seyitgazi Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, yurdumuzda ve özellikle orta Anadolu da kıraç topraklarda kuru ziraatı öğreten Ali Numan Kıraç anısına Eskişehir'de yetişen buğdaydan yapılan çiçek demetini Kıraç ailesine takdim etti. Program sonunda konuşan ETG koordinatörü Oral Büyüksarı

"Ödüllendirmelerin birincil amacı ilimizin tanıtılması ve markalaşmasıdır. Şehir paydaşlarının süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceği ile ilgili pozitif motivasyon sağlayarak, doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, kişi ve kurumların ilimiz için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zeminler oluşturmaktır. Kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılara kentin geleceğine yön verebilecek çevreleri buluşturmak hedeflenmektedir. Ödül alanlar eski yaptıkları iyi işlerin ürününü alırken, aynı zamanda yeni yapılacak örnek çalışmaları içinde tohum olmuştur" dedi.