POLAT yaptığı açıklamada; ‘’Eskişehir’de yaşayan Erzurumluları bir araya getirmek, Erzurum’un tüm zenginliğini Eskişehir’de görünür kılmak, Erzurum kültürünü Eskişehir’de yaşayan genç kuşaklara aktarmak ve Eskişehir’de yaşayan Erzurumluların birlik ve dayanışma ruhunu geliştirmek amacıyla kurulan derneğin başta kurucu başkanlığını üstlenen Kerim Örs ve kurucular kurulu yönetim kuruluna bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim. Hem Projeler Üreteceğiz Hem de Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Düzenleyeceğiz.’’ Dedi.

I M G 0424

POLAT, Eskişehir’de yaşayan Erzurumlular arasındaki sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhunu geliştirmeyi amaçlıyoruz. “Dernek olarak Eskişehir’de yaşayan on binlerce Erzurumlu hemşerimizi bir araya getirmeyi arzu ediyoruz. Eskişehir’de yaşayan Erzurumluların birlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmak için çok sayıda çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için aralarında akademisyenlerin, iş insanlarının, esnafların, öğrencilerin, kadınların, engellilerin ve çocukların yer aldığı çalışma grupları oluşturacağız. Bu çalışma grupları, AB projelerinden, Kalkınma ajansı projelerine, bakanlık projelerinden yurt dışı destekli projelere kadar çeşitli alanlarda projeler üretecekler. Ayrıca oluşturacağımız bu gruplar, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleyecekler. ”Eskişehir’de Yaşayan Her Erzurumluya Ulaşmak İstiyoruz.’’ Dedi.

ESKERDER olarak Eskişehir’de yaşayan her Erzurumluya ulaşmak istiyoruz. “Bu maksatla çalınmadık kapı bırakmayacağız. Eskişehir’de yaşayan her Erzurumlunun derdiyle dertlenecek, hemşerilerimizin zor günlerinde onların yanında olacak, hemşerilerimizin sevincine de ortak olacağız. Hemşerilerimizin de yapacağımız faaliyetlerde bizlere destek olmalarını bekliyoruz. Derneğimizin kurucular kurulunda yer alanlar, Erzurum sevdalısı isimlerden oluşuyor. Her biri Erzurum’umuzun farklı ilçelerinden kalkıp Eskişehir’imizde ikamet eden isimlerden oluşuyor. Bu anlamda derneğimiz, Erzurum mozaiğini yansıtan bir temsile sahiptir.” Eskişehir’deki STK ile Ortak Faaliyetler ve Projeler Yürütmeyi Arzu Ediyoruz. ESKERDER olarak Eskişehir’de faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşları ile uyum içerisinde çalışmalar yürütmeyi arzu ediyoruz. “Eskişehir’de toplum yararına faaliyet gösteren tüm Sivil Toplum Örgütleriyle ortak proje ve faaliyetler yürütme arzusundayız. Bunun için Eskişehir’de toplum yararına faaliyet gösteren tüm Dernekleri ziyaret ederek iş birliği imkanları üzerinde istişarelerde bulunacağız” 

Dernek yönetimi; Başkan Çetin POLAT, Başkan Vekili Abdulbaki TEKİN, Başkan Yardımcıları; Avni YEGİN, Sefa YILMAZ, Ali ÇINAR, Emrah ALTUN, Murat AYDIN, Latif KAYA, Ferhat ŞAHİN Ve Nadir TAŞ’tan oluşmuştur.