Her ne kadar seçimler normal zamanında yapılacak denilse de gelişmeler hiç de öyle göstermiyor.

Siyasi partilerin yaptığı çalışmalar, iktidarın ve iktidar partisinin yaptıkları da  ister istemez bir erken seçimi düşündürüyor.

Ankara kulislerinde Kasım ayında erken seçim olacağı yönündeki söylentiler de artık yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

Genel Merkezlerin yanı sıra il ve ilçe teşkilatlarına talimatlar zaten çok önceden verilmişti.

AK Parti Eskişehir Tepebaşı İlçe Başkanlığı her hafta bir mahallede olmak üzere mahalle sandık başkanları ile buluşmaya başladı.

***

İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, “Biz AK Parti Tepebaşı İlçe Teşkilatı olarak haftanın her günü hemşerilerimizin, teşkilatımızın her bir üyesinin yanında olmak, dinlemek ve AK Partimizin Ülkemize ve Şehrimize kattığı değerleri anlatmak için programlarımızı sürdürüyoruz. Mahalle başkanlarımız, komisyon üyelerimiz ve sandık sorumlularımızın katıldığı bu buluşmalarda 2023 hedeflerimizi paylaşmak ve planlamak üzere her hafta bir mahallemizde olmak üzere tüm sandık sorumlularımız ile birebir görüşerek istişarelerde bulunup, görevimizin önemini ve yaklaşan 2023 genel seçimimizin heyecanını hep birlikte paylaşacağız” diyor.

***

Öte yandan uzun zamandan beri mahalle ve ilçelerde olan CHP’nin milletvekillerinin yanı sıra il ve ilçe teşkilatları, kadınlar, mahalle mahalle, köy köy dolaşıyorlar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gece yaptığı konuşma, siyasette bir dönüm noktası olabilir.

Yaptığı konuşmada “kaçış planı” biraz iddialı bulundu.

Ancak iki vakıf aracılığıyla Amerika’ya transfer edilen paralar konusu daha çok konuşulacağa benziyor.

Bir de bürokratlara yapılan çağrılar var.

Geçtiğimiz yıl ilk kez böyle bir çağrıyı yapan Kılıçdaroğlu, artık yasadışı olarak nitelendirdiği işleri yapan bürokratları da ciddi ciddi uyardı, önceki akşam yaptığı konuşmada.

Kılıçdaroğlu’nun ardı ardına yaptığı çıkışlar da bir erken seçimin habercisi gibi.