Siyah kırmızılı takımda Genel kurul öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Vekili Erkan Koca “Eskişehirspor zorlu bir süreçten geçiyor. Hep aynı cümleleri kuruyoruz. İnsanlar artık hep aynı cümleleri duymaktan bıktı. Biz bu sezon bulduğumuz desteğin sadece 10 kadarını Eskişehir içerisinden bulduk. Diğer destekler hep şehir dışındandı. Maalesef Eskişehir, şehrin göz bebeğini taca atmış gibi gözüküyor” dedi.

50 milyon borç azalttık

Eskişehirspor: 1 - 1954 Kelkit Bld: 0 (İLK YARI) Eskişehirspor: 1 - 1954 Kelkit Bld: 0 (İLK YARI)

Eskişehirspor Kulüp Başkan Vekili Erkan Koca, Kanal 26 Canlı yayınında şu ifadeleri kullandı;”

Belki kağıt üzerinde 287 milyon lira borcumuz var ancak bunun büyük kısmı devlete olan borçlar. Eskişehirspor’un kayda değer 100-110 milyon lira gibi bir borcu var. İnanın 25-30 milyon liraya bu borç sıfırlanır. Bunu şuna dayanarak söylüyoruz. 10 milyon civarı bir para ile 50 milyon lira civarında bir borç azalttık. Futbol dünyasında 25-30 milyon büyük bir para değil. Süper Lig’de 2-3 oyuncu parası diyebiliriz. 

Yaptıklarımız ortada

10 ay önce 54 gün aday çıkmamıştı biz öyle göreve gelmiştik. Yaptıklarımız ortada. Yönetimsel olarak doğru işler yapsak da saha içerisinde bu takım küme düştü. Belki bu takımı yönetmek isteyecek, ekonomik olarak imkanları olan bir liste çıkarsa diye kongre kararı aldık. Şehirde liste hazırlığı yapanların olduğuna dair kulağımıza duyumlar da gelmişti. Kongre kararı aldık. Devamı sürecinde bu dedikodular yok oldu. Yönetim listesi çıkmazsa bu kulübü biz sahipsiz bırakmayız. Ama transfer tahtası açabilecek gücümüzün olmadığını da insanlar bilsin” şeklinde konuştu.