Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un seçim vaatlerinin en önemlilerinden biri de her mahalleye bir kreş yapma sözüydü.

Bu sözünü yerine getiriyor.

Bölgedeki mahallelere Belediye imkanlarının yanı sıra vatandaşın da katkılarıyla kreşler yapılmaya devam ediliyor.

Günümüzde çalışan kadınlar için kreş çok önemli.

Özel kreşler de var elbette ama hayat pahalılığının tavan yaptığı bu dönemde devlet ya da belediye kreşleri daha ön plana çıkıyor.

Çünkü daha ekonomik oluyor, güven de çok önemli elbet.

***

Geçtiğimiz gün Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, kreş konusunda kendilerini aşarak gerçekten de çok önemli hem de anlamlı bir projeye daha imza attı.

Engelli kreşi.

Adı üstünde engelli bireylere ayrı ve özenli bir bakım gerekir.

İşte bu kreş bunu gerçekleştirecek.

Odunpazarı Belediyesi, tam gün eğitim verdiği Vadişehir Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreş’inden sonra yine Vadişehir Mahallesine engelli kreşi yapmak için hazırlıklara başladı. Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, mülkiyeti belediyeye ait arazi üzerine engelli kreşi yapacak.

Ara ile protokol imzalayan Başkan Kurt, bu projenin tüm Eskişehir’e örnek olması çağrısında da bulundu.

***

Protokole göre Halil İbrahim Ara, mülkiyeti belediyeye ait arazi üzerine, projeye uygun olarak anahtar teslimi ve bedelsiz engelli kreşi inşa edecek.

Ardından da bu bina Odunpazarı Belediye Başkanlığına devredilecek.

Kreş binası yapımı 2 yılda tamamlanacak. Kreşin adı ise  Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelli Kreşi olacak.

Halil İbrahim Ara, ETO Meclis Başkanlığının yanı sıra Eskişehir’in sevilen iş insanlarından biri.

Böylesine önemli bir projeyi gerçekleştirecek olması engelli bireyler için büyük önem taşıyor.

***

Başkan Kurt, “Bugün Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, bize bir engelli kreşi yapmayı taahhüt etti. Bu karşılık da iş birliği protokolü imzaladık. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Eskişehirliler bu konuda duyarlı davranıyor ve katkı sunuyor. Çağdaş bir kentte; şehirleşme sadece yolla, asfaltla, kaldırımla olmaz. İnsanlarımızın en temel gereksinimleri belediyeler tarafından karşılanmalıdır. Yeterli hizmet olmadığı için kreş ve özellikle de engelli kreşi konusunda bir eksiği giderdik. Ben Halil İbrahim Ara’ya çok teşekkür ediyorum. Allah, hayrını kabul etsin, bütün Eskişehir’e de örnek olmasını diliyorum” dedi. Halil İbrahim Ara ise “Eskişehir’deki bu kreş hassasiyetinizi bildiğim için, bir de benim engelli bir oğlum var, bu nedenle de engelli kreşi olması benim için çok anlamlı. Umarım, kreşi el birliği ile tamamlayacağız. Allah, bize yapıp, tamamlamayı nasip etsin. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Odunpazarı Belediyesi ve Halil İbrahim Ara’nın bu duyarlılıklarına Eskişehirliler olarak teşekkür ediyoruz.