Bir Çalışan Gazeteciler Günü etkinliklerini daha geride bıraktık.

Böyle bir günde Eskişehir’deki gazetecileri bir gecede buluşturan Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyelerine öncelikle teşekkür ediyorum.

Bu arada çiçek gönderen, çeşitli sosyal medya mecralarında günümüzü kutlayan, kişi ve kurumlara da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Yaptıkları açıklamalarla desteklerini esirgemeyen Vali Erol Akyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, diğer belediye başkanlarımız, Oda Başkanlarımız, Dernek Başkanları hepsine ayrı ayrı teşekkürümüz var.

Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Gerçeğin ışığında yol almamızı sağlayan tüm basın emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” demiş.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, her zamanki nazikliğiyle gönderdiği çiçekle günümüzü kutladı. TÜGİAD Eskişehir, ESGİAD Başkanları da bizleri unutmadı.


***


Bir anlamlı mesaj var ki onu sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim.

“Sevgili gazeteci büyüklerim,

Lösemi olduğumu öğrendikten, LÖSEV ailem ile tanıştıktan, kısa bir süre sonra sizi LÖSANTE Hastanemizin bahçesinde, aldığı ilaçlarla saçları dökülmüş, kilo almış bir lösemili arkadaşım ve annesiyle bahçede yürüyordunuz.

AzPolitik fotosu-7
 

Sonra öğrendim ki sizler bizim hikayelerimizi bizim gibi çocuklara umut olmak için yazıyormuşsunuz. Löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu duyuruyormuşsunuz, LÖSEV’e daha çok kişi destek gelsin diye bizler için yapılanları anlatıyormuşsunuz.

Ben LÖSANTE’nin büyük pencereli odalarından birinde yatan 16 yaşında lösemili bir kız çocuğuyum. Kastamonu’dan annemle geldim buraya ve 1 yılı aşkın süredir buradayım.

Hayatımın geçtiği bu odada pencerelerden gökyüzünü önüme seren LÖSEV, LÖSANTE Hastanesi’nde büyük bir mücadele veriyorum. Gözlerindeki ışıkla bana umut olan, doktorlarım, hemşirelerim, oyun ablalarım ve annemle umuda koşuyorum.

Yazılarınızla yanımızda olduğunuz için tüm arkadaşlarım adına size de teşekkür ediyorum.

Fatma Nur”


***


Ve altına LÖSEV eklemiş.

İnanıyoruz ki bir çocuğun gülümsemesiyle başlar her şey.

Hayalleriyle renklenir, hatıralarıyla güçlenir, şarkılarıyla danslarıyla coşar.

Bir çocuk toplumun umutlarının taşıyıcısıdır.

Bu bilinçle sizlerin de desteğiyle ellerinden tutmaya çalıştığımız 75 bini aşkın kayıtlı hastamız adına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyoruz.