Eskişehir ekonomisine önemli katkılar sunacağı beklenen fuarlar pandemi nedeniyle verilen aradan sonra yeniden başladı.

Eskişehir ekonomisine önemli katkılar sunacağı beklenen fuarlar pandemi nedeniyle verilen aradan sonra yeniden başladı. İnşaat sektörünün bölgedeki en önemli buluşması olan Yapı Fuarı’nda Yapı Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri sergileniyor.

Zengin içeriği ile inşaat sektörünün Anadolu’daki buluşma noktası olacak Fuar, katılımcı ve ziyaretçilerine yeni iş bağlantıları kazandıracak.

7 bin 380 kilometrelik hattın bakımını yapıldı 7 bin 380 kilometrelik hattın bakımını yapıldı

Fuarın açılışında konuşan Tüyap Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “İkinci kez organize ettiğimiz Eskişehir Yapı Fuarı’nda 70 firma ve firma temsilciliğini 25,000’e yakın ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyoruz. Yapı sektöründeki önemli katılımcıların olumlu iş bağlantıları kurarak şehir ve bölge ekonomisine artı değer kazandırması için fuarla ilgili hazırlıklarımızı aylardır sürdürdük, bugün ise çok değerli destekçilerimiz ve iş birlikçilerimizle beraber fuarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Fuarımızı destekleyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, bereketli bir fuar geçirmeyi diliyorum” dedi.

Açılışta konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, yılın son fuarının gerçekleştirildiğini belirterek, Eskişehir 2’inci Yapı Fuarı’yla birlikte Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni ziyaret edenlerin sayısının 1 milyonu aşacağını söyledi. Fuarın Eskişehir için uzun yıllar bir hayal olduğunu, ancak bugün ise Yapı Fuarı vesilesiyle, 12 farklı ülkeden iş insanlarının Eskişehir’de konuk edildiğini belirtti. Moğolistan Büyükelçisi açılış törenine heyetiyle beraber katıldı. Eskişehir Yapı Fuarı’nın 2021 yurt dışı alım heyeti ziyaret programı kapsamında Irak Kerkük bölgesi başta olmak üzere, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Suriye’den, Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya‘dan; dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında ise Mısır, Ürdün, Libya’dan olmak üzere 12 ülkeden 200’ün üzerinde iş insanını ağırlayacak.

Önemli ihracat bağlantılarının kurulmasına imkân tanıyacak fuara yurt içinden Eskişehir başta olmak üzere, Afyon, Kütahya, Bilecik, Ankara, Bursa, Konya, Manisa, Kocaeli ve Sakarya illerinde bulunan Ticaret ve SanayiOdaları, OSB’leri ve ilgili meslek odaları üyeleriyle düzenlenen 40’ın üzerinde heyet organizasyonları ile getirilecek sektör profesyonelleri dört gün boyunca katılımcı firmalar ve diğer paydaşlarla birebir görüşüp iş bağlantıları kurabilecek. Alana girişte HES kodu kontrolü, ateş ölçümü ve maske zorunluluğu uygulamalarıdevam ederken, alan içinde yoğunluk ölçümü de yapılarak sosyal mesafe ve hijyen kuralları titizlikle uygulanacak.