Eskişehir Özel Şehir Koleji yeni projelerinin tanıtım lansmanını gerçekleştirdi. Bakır, eğitimin bugüne değil, geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu söyledi.

Eskişehir Özel Şehir Koleji 2025 Eğitim vizyonu Uluslararası Eğitim Programı (IEP) ve yeni projelerinin tanıtım lansmanını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır, eğitimin bugüne değil, geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu söyledi.

Aralıklı oruç diyeti nedir? Vücuda faydaları nelerdir?  Aralıklı oruç diyeti nedir? Vücuda faydaları nelerdir? 

şehir koleji 2.jpg

Genel Müdür Hakan Gediktaş’ın açılış konuşması ile başlayan lansmanda, daha sonra Şehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır katılımcılara yönelik bir konuşma yaptı. Anemon Otel’deki organizasyona, okul öğrenci meclis üyeleri, mezunlar birliği derneği ve okul aile birliği üyeleri ve veliler katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır: ‘’Biz kurum, yönetici ve öğretmenler olarak geleceği iyi okuyamazsak nasıl bir hazırlık yapacağımızı bilemeyiz. Bu nedenle burada vizyon ve geleceği ön görmek çok önemli. Detayları iyi yakalarsak, çocuklarımıza doğru donanımları katarsak, gelecek yıllarda çocuklarımız sadece ülkemizi değil dünyanın değişik platformlarında kıran kırana mücadele edebilecekler. Eğitim bugüne değil, geleceğe yapılan bir yatırımdır’’ dedi.

şehir koleji 3

“BİZ, MAKİNELERLE YARIŞACAK ÇOCUKLAR YETİŞTİRMİYORUZ’’

Bakır, ‘’Öğretmen bilgi merkezli eğitimde bırakın konuşmayı çıt çıkarttığınızda bile öğretmenin bakışlarından her şeyi anlıyordunuz. Sadece öğretmen konuşur, bilgiyi aktarır ve siz sadece dinlersiniz. Öğretmen bilgi merkezli eğitim artık bitmiştir. O günler geride kalmıştır. Artık öğretmen rehberdir, aktif olması gereken öğrencidir. Öğrenci yaratıcı olmak zorundadır. Bilgiyle ilerlemeye devam edersek sadece makinelerle yarışırız. Biz makinelerle yarışacak bir çocuk yetiştirmek istemiyoruz. Biz bir insan yetiştirmek istiyoruz. Değerler eğitimini çok iyi vermek gerekiyor. Bir insan inandığında dünyada başaramayacağı tek bir şey yok. Yeter ki doğru motivasyonu çocuğumuza verebilelim” diye konuştu.

Daha sonra, İngilizce Eğitim Koordinatörü olan Angela Matheson tarafından interaktif bir şekilde velilerle bir uygulama gerçekleştirildi.

Matheson, “Şehir Koleji olarak vizyonumuz,öğrencilerimizin kendi yeteneklerini  üst seviyede  kullanarak hayata hazır olmalarını sağlamak, değer yargıları yüksek, uluslararası platformlarda söz sahibi, öz güvenli ve birçok alanda farklılık yaratacak öğrenciler yetiştirmektir. Dünyada söz sahibi olan; Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya ve bir çok Avrupa üniversitelerinden kabul alabilmeleri için uluslararası ölçütlerde ve standartlarda eğitim almaları adına çeşitli uluslararası projelerimiz, SAT sınavı  hazırlıkları ve AP çalışmalarımız bulunmaktadır. Tüm programlarımız  ile hedefimiz öğrencilerimizi küreselleşmiş dünyamızda  “Dünya Vatandaşı” olarak  yetiştirmektir” dedi.