İlk yarının son deplasman maçında Elazığspor karşısında galibiyet arayan Eskişehirspor 1 puanla yetindi. Rakiplerinin de puan kazandığı haftada Kırmızı Siyahlılar yine kazanamayarak ligin dibinde yer almaya devam etti. Şimşeklere 1 puanı getiren golleri ise Arda ve Cihangir kaydetti.

Eskişehirspor:1 - Şile Yıldız:1 (MAÇ SONUCU) Eskişehirspor:1 - Şile Yıldız:1 (MAÇ SONUCU)

ÖNDE KAPATTIK

Zorlu Elazığspor deplasmanına galibiyet parolası ile çıkan Eskişehirspor, erken dakikalarda gol yeme sendromunu bu karşılaşmada da sürdürdü. Kırmızı Siyahlılar 6.dakikada Mesut’un golüne engel olmayarak maça 1-0 geride başladı. Gole erken reaksiyon gösteren Şimşekler 13. dakikada Arda ile durumu eşitledi. İlk yarının son dakikasında ise Es Es Cihangir ile durumu 2-1’e getirerek devreyi önde kapattı.

DAYANAMADIK

Devreye önde girerek Elazığspor deplasmanında galibiyet umutlarını arttıran Eskişehirspor, 57. dakikada yine Mesut’un golüne engel olamadı. Kırmızı Siyahlılar 2-2’ye gelen karşılaşmada galibiyeti arayan taraf olsa da istediğini alamadı ve ilk yarının son deplasman karşılaşması olan Elazığspor mücadelesinden 2-2’lik skorla berabere ayrılarak haftayı 1 puanla kapattı. Rakiplerinin de puan kazandığı haftada Es Es ligin gibinden kurtulamadı.

GOLLER SÜRPRİZ İSİMLERDEN

Eskişehirspor’da oynanan Elazığspor karşılaşmasında alınan 1 puanda atılan goller sürpriz isimlerden geldi. İlk gol savunmanın göbeğinde oynayan Arda Okumuş’tan gelirken, ikinci gol ise sol bekte oynayan Cihangir Çağlıyan’dan geldi. Savunma oyuncularının attığı bu goller galibiyete yetmedi.