Depremzedelere umut temasıyla düzenlenen program, ERBALDER Başkanı Neziha Bilen’in konuşması ile başladı.  Bilen; konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparken katılımcılara teşekkürlerini iletti.  İki bölümden oluşan gösterinin ilk kısmında; Aydın Yavaş, Ahmet Sait Karabulut ve Osman Vahit  Özdal’ın yer aldığı Grup Umuda Yürüyenler’in konseri gerçekleştirildi. Programın ikinci bölümünde ise Abdullah Şen öncülüğünde ERBALDER  Balkanika Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi sahnelendi.

erbalder-22

GÖSTERİYE KATILIM YÜKSEKTİ
Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Figen Engin, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Vahap Güler, Eskişehir Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar, Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ruşen Gül’ün katılımlarıyla gerçekleşen programa yoğun ilgi gösterildi.

Eskişehir’in kadınları ve aydınlık gençleriyle gurur duyuyorum

Program sonunda verdiği röportajda, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş; gecenin çok keyifli olduğunu belirtirken programda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Eskişehir’in kadınları ve gençleriyle gurur duyduğunu ifade eden Kesikbaş, “Bu gece yüzümüzden gülümseme eksik olmadı. Bu tarz etkinlikler bu şehre çok yakışıyor.” dedi.

(Onur Şentürk)

Editör: Milli İrade