6 PUANLIK FARK

Tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve sezona da mükemmel bir başlangıç yapan Eskişehirspor, ligin ikinci yarısında rehavete kapılarak hem zirveyi kaybetti hem de liderin 6 puan gerisine düşerek kalan son 5 maçta şampiyonluk hayallerini mucizelere bıraktı.

HAYAL KIRIKLIĞI

Sezonun ikinci yarısında çıktığı hiçbir deplasmanda kazanamayan Siyah Kırmızılılar 4 karşılaşmada bir hükmen galibiyet, bir beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak önce liderlik koltuğunu rakibi Polatlı’ya teslim etti, hem de aradaki puan farkının 6’ya çıkmasını engelleyemedi ve hayal kırıklığı yarattı.

İÇERDE KAZANDI

Ligin ikinci yarısında 8 karşılaşmaya çıkan Eskişehirspor 4 maçtan galibiyetle ayrıldı. Kazandığı maçlarda ise Eskişehir temsilcileri Demirspor, Yunusemrespor, ligden çekilen Kozlu Belediye ve ligde son sırada yer alan Kırşehir Gençlik Hizmetleri takımları oldu. Bu maçları ise Es Es hükmen galibiyet harici iç sahada kazandı.

DEPLASMANDA KAYIP

Şimşekleri hem liderlikten hem de aradaki 6 puanın açılmasına neden olan maçlar ise deplasman karşılaşmaları oldu. Siyah Kırmızılılar ligin ikinci yarasında çıktığı deplasman maçlarından Sincan Belediye ile 1-1 berabere kalırken, Gölbaşı’na 3-1, Alaplı Belediye ekibine ise 4-0 kaybetti. Kozlu’dan ise hükmen galibiyet aldı.

AĞIR YARALIYIZ

Ligin ikinci yarısında deplasman fobisi yaşayan ve zor maçların hiç birini kazanamayan Eskişehirspor bu karşılaşmalarda kaybettiği 8 puanla birlikte Polatlı Belediyespor’un 6 puan gerisine düştü ve şampiyonluk için ağır bir yara aldı.