(Ufuk Azbay) Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil,  Edizgil çalışmalarının çok güzel gittiğini kaydetti. Edizgil, “Ben durmadan sokak Pazar, her yerde geziyorum. Ben bazen Odunpazarı’nda hiç proje yapmaya gerek yok çünkü insanımız yaşadığı sorunlarla bize öyle güzel projeler sunuyor. Hamamyolu’nda çok büyük bir koku var. kokudan şikayet ediyor insanlar. Köprü bizi böldü diyorlar, bunun gibi şikayetler Hamamyolu’ndan geliyor. Huzur tarafında insanlar kentsel dönüşümden şikayet ediyorlar. Sığınmacılardan şikayet istiyorlar. Artık sığınmacılardan bıkmış durumdalar. Güvenli bir şekilde kendi mahallemizde gece 9-10’ndan sonra sokağa çıkamıyoruz diyorlar. Küçük sanayi bölgesine gidiyorum. Onlar temizlikten oranın gerekli ihtiyaçlarını karşılayacak olan tuvaletlerinin olmamasından şikayet ediyorlar. Parkların temizlenmesinden şikayet ediyorlar” dedi.

‘BU SORUNU ÇÖZECEĞİZ’

Şehrin içerisinde en problemin trafik olduğunu dile getiren Edizgil, benzer çok fazla sorunların var olduğunu ifade etti. Edizgil, “Ben her şey önce insanlarımızın sağlığı ve huzurlu bir şekilde uyumaları için kentsel dönüşümden başlamak istiyorum. Eski hasarlı binaları bir an önce dönüştürmeliyiz. Huzur, Erenköy, Gündoğdu mahallerinde kentsel dönüşüme geçmek istiyorum. İktidar ile yerel yönetim bir araya gelip anlaşamamışlar. Onlar bir adım atmıyorsa belediye başkanı bir adım atacak. Sürekli bunu hatırlatacak bir araya gelip bunu çözmeye çalışacaklar. Çözülmeyecek bir şey yoktur. Maalesef bizim şehrimizde biri bir kutup, diğeri bir kutup asla bir araya gelmek gibi bir niyetleri olmamış. Biz bunu yapacağız, ikili ilişkilerle bu sorunu çözeceğiz” diye konuştu.

‘ÇOK BÜYÜK DESTEĞİNİ GÖRÜYORUM’

Kadınlardan çok destek aldığını söyleyen Edizgil, “Ben kadınları her gördüğümde diyorum ki; Odunpazarı’na kadın eli değsin mi diye sorduğumda tabii ki değsin diyorlar. Hep yanındayız diyorlar. Biraz da Odunpazarını kadın yönetsin diyorlar. Kadınların çok büyük desteğini görüyorum” şeklinde konuştu.