Büyükşehir Belediyesi ile Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği 1. Dönem optimist tekne eğitimleri tamamlandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği optimist tekne eğitimi kursları bu yıl da büyük ilgi görüyor. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içinde yer alan yapay gölette gerçekleşen yaz okulu 1. Dönem eğitimleri tamamlandı.

Çocukları küçük yaşta su sporlarıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği yaz okulu kapsamında optimist tekne eğitimlerine 8-12 yaş arası 41 çocuk katıldı.

Salı-Perşembe, Çarşamba-Cuma ve Cumartesi-Pazar olmak üzere 3 hafta ve 5 gurup halinde süren eğitimlerde çocuklar, optimist yelkenleri ile temel yelkencilik eğitimi aldılar.

Temel yelkencilik eğitimi alan çocuklar optimist teknelerini tamamıyla kurup suda sorunsuz kullanabilir hale geldiler.

Geleceğin yıldızları sporla parlayacak Geleceğin yıldızları sporla parlayacak

2. Dönem optimist tekne eğitimleri için kayıtlar da devam ediyor. Eğitimlere katılmak isteyen ve yüzme bilen çocuklar, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda bulunan idari binada kayıt yaptırılabilecek.

Eğitimler, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çeşitli gruplarda toplam 18 saat üzerinden gerçekleştirilecek ve Ağustos sonuna kadar sürecek.