Kırklareli Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Yılmaz Büyükerşen, Kazım Kurt ve Ahmet Ataç’ı ziyaret etti.

Gurbetçiler sanayi esnafının yüzünü güldürüyor (VİDEO HABER) Gurbetçiler sanayi esnafının yüzünü güldürüyor (VİDEO HABER)

Kırklareli Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret eden Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Güncer, Özel Kalemi Ahmet Cem Sain ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet eşlik etti. Sohbet ortamında geçen ziyarette Başkan Gerenli, Eskişehir’i çok beğendiklerini, başarılı şehircilik ve belediyecilik çalışmalarını yerinde incelemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
 

Misafirlerini makamında ağırlayan Başkan Büyükerşen ise nazik ziyaretleri için Murat Gerenli ve beraberindeki bürokratlara teşekkür etti. Ziyarette, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Akçasoy da bulundu. Lüleburgaz heyeti, ziyaret sonrasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin hizmete açtığı Üretici Marketi, Entegre Katı Atık Geri Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisini ve Seyitgazi ilçesi ile birlikte yapılan küçükbaş hayvancılık projesini yerinde inceledi.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPTILAR
Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, her iki belediye başkanı belediyecilik faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Başkan Kurt’a Lüleburgaz’da yaptıkları çalışmaları anlatan Murat Gerenli, Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. Sosyal demokrat belediyeciliği tam anlamıyla Odunpazarı’nda gördüğünü söyleyen Gerenli, Başkan Kurt’u tebrik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye çalışmalarında başarılar diledi.

‘ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR’
Gerenli, son olarak belediye yetkilileri ile birlikte Başkan Ataç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Ataç ve konukları, belediyecilik çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Ataç’tan Tepebaşı’nda hayata geçirilen çalışmaları dinleyen Başkan Gerenli, “Trakya’dan, Lüleburgaz’dan buraya selamlar getirdik. Sosyal belediyecilik örneklerinin en iyilerinden olan Eskişehir’imizin Tepebaşı’nda olmaktan çok mutluyuz. Ahmet Ataç Başkanımızın misafiri olmak çok güzel, projelerini kendisinden dinlemek çok hoş. Bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Başkan Ataç da ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederken, “Trakya insanı hakikaten sevgi dolu, ben de o bölgeyi çok seviyorum. Lüleburgaz’dan da Murat Başkanımız ile bir araya geldiğim için çok memnunum. Lüleburgaz ve Tepebaşı Belediyesi olarak birbirimizden öğreneceğimiz şeyler var. Bu anlamda iletişim halinde olmamızın çok verimli iş birliklerini de beraberinde getireceğine inanıyorum” dedi. Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Güncer, Özel Kalem Müdürü Ahmet Cem Sain, Tesisler Müdürü Şeriz Gedemen, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet, Park ve Bahçeler Müdürü Hüseyin Becerenel’in de yer aldığı buluşma, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. Lüleburgazlı misafirler, Tepebaşı Belediyesi’nin çalışma ve merkezlerini yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.