KOSKOCA TAKIM BİTTİ GİTTİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Eskişehirspor üniversiteler arasında 4 yıl arka arkaya şampiyon olduktan sonra kuruldu. 6 ay sonra 1. Lig’e yükseldi. Şampiyon olamadı ama Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupasını kazandı. Anadolu takımları o zaman etkili değillerdi. Anadolu’da yaşayan insanlar Eskişehirspor’u desteklerdi. Koskoca takım bitti gitti. Eskişehirspor’da çok iyi idareciler vardı ama zaman içerisinde değişti.

BENİM GÖREVİM DEĞİL
Belediye olarak Eskişehirspor’a ben hiç yardım etmedim. Çünkü kanunen benim görevim değil. Şehir halkı çok yardım etti. Son zamanlarda yönetici olarak gelenler kendi ticari ilişkilerini geliştirmek, kendilerinden bahsettirmek, siyasete atılacaklar ise onu bir basamak olarak kullanmak için Eskişehirspor’da yöneticilik yaptılar. Hepsi kulüp yönetiminden ayrılırken de alacaklı ayrıldılar.

KALKINDIRAMAZSINIZ
Futbol sektöründe oyuncu alım ve satımlarında çantacıların olduğunu gördük. Aracıların olduğunu gördük. Oyunculara biçilen değerler hiçbir zaman oyuncuların eline geçmedi. Eskişehirspor ancak şirket olarak kurtulur. Dernek olarak hiçbir şekilde kalkındıramazsınız. Çünkü denetim yok. Renklerine sevdalı bazı insanlar toplanıp eski yöneticileri ibra ediyorlar. O hesapları hiç denetleyen yok. Eskişehirspor şirket olacak ki denetim altına girsin” dedi.