Eskişehirspor, lige tutunma yolunda ki en önemli maçta 1922 Konyaspor’a kendi saha ve seyircisi önünde kaybederek adeta ‘Buraya kadarmış’ dedirtti.

Eskişehirspor, lige tutunma yolunda ki en önemli maçta 1922 Konyaspor’a kendi saha ve seyircisi önünde kaybederek adeta ‘Buraya kadarmış’ dedirtti.

Diyarbakır temsilcisi önünde alınan galibiyetten sonra umutların tekrar yeşerdiği Eskişehirspor’da, 9 günde ki 3 hedef maçta önce evinde Zonguldak Kömürspor’la berabere kalıp fırsat kaçtı. Ardından Bucaspor deplasmanında hiç varlık gösteremeden eli boş dönüldü. Şimşekler son olarak hafta sonu 1922 Konyaspor’a son dakikada yediği golle boyun eğdi.3 kritik maçta 8 puan kaybeden siyah kırmızılılar düşme potasıyla puan farkı 9’a çıktı. Matematiksel olarak hala şansı olsa da büyük yıkım yaşayan oyucuların bu büyük yükü kaldırması çok zor gözüküyor.

Seri sona erdi

Eskişehirspor’un özellikle iç sahada efsane taraftarının etkisiyle son 5 maçtır kaybetmeme serisi, 1922 Konyaspor maçındaki mağlubiyetle sona erdi. Evinde oynadığı 12 maçta 4 galibiyet,4 beraberlik ve 4 yenilgiyle dengeli bir oyun ortaya koyup 16 puan toplayan Es Es, dış sahada ise sadece Nazilli Belediyespor’la yenişememiş ve 1 puan toplayabilmişti.

Kaya’da ilaç olmadı 

Gözden kaçırmayın

Bir deplasman klasiği Bir deplasman klasiği

Teknik Patronluk koltuğu görevine geldiğinden bu yana sıkıntı süreçten bir türlü kurtulamayan Eskişehirspor’a Suat Kaya’da ilaç olmadı. Tecrübeli teknik adam siyah kırmızılı ekiple birlikte çıktığı 17 maçta 4 galibiyet,4 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak Eskişehirspor’u son sıradan kurtaramadı. Eldeki malzeme ile şapkadan tavşan çıkartmasını beklediğimiz Kaya, 15 puan toplayabildi.

Sessizliğe büründü

1922 Konyaspor maçının ilk yarısında önde olup umutlu olan Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek ve Yönetim Kurulu ikinci yarı gelen gollerle adeta yıkıldı. Her çıktığı programda ve toplantılarda “Eskişehirspor’u yaşatmak için çalışıyoruz. Arma yere düşmemesi için mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuşan Başkan Mehmet Şimşek, alınan mağlubiyetin ardından sessizliğini korudu.