YASAK KALDIRILMALI

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri yaptığı açıklamada “Süper ligden düştüğümüz sene de aynı ayak oyunları oynanmıştı. Kütahya bizim komşumuz olmasına rağmen aynı ayak oyunlarını yapıyor. Ülkemizde iki komşu kenti birbirine düşman eden bu kararın acilen değiştirilmesini ve taraftarımızın Kütahya'da deplasman yasağının kaldırılmasını diliyoruz.

KINIYORUZ

Ayrıca bu kararı alan Kütahya yetkililerini Kütahya belediye başkanını Kütahyaspor başkanını Kütahya valisini ve Kütahya emniyetini kınıyoruz. Ülkemizin seçim arefesinde daha çok birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde yapılan bu uygulamayı kamuoyu vicdanında bırakıyoruz.

SAHİPSİZ ŞEHİR

Ayrıca değerli Eskişehirspor taraftarları ve Eskişehir halkı; görüyorsunuz geçmişte de aynı haksızlıklara uğradık her zaman bu şehrin sahipsizliğinden bahsettik ve hala değişen bir şey yok. Bizler Anadolu'nun bozkırında sadece İstanbul hegemonyasına karşı değil taraflı hakemlere değil Anadolu'ya karşı da direniyoruz.

ELBET BİR GÜN GÜLECEĞİZ

Alem bizi düşman bellemiş sahipsiz bulmuş saldırıyor ama asla vazgeçmeyeceğiz. Daha da kenetlenmemiz lazım. Bu yasak bizim direncimizi daha da arttırmalı. Elbet bir gün bu mücadelenin karşılığında gülen bizler olacağız.