10.05.2017, 10:04

Bize haber verin…

“Bizler tarihi yaşayıp var ederken, onu nesillere aktarmak için sizler yazacaksınız.
Tarihe notları sizler düşeceksiniz.
Gelecek nesillerin bizim hatalarımıza düşmemesi için, doğruyu yanlışı sizler ortaya çıkartacak, haber yapacak, tarihi kaynakların verilerini ve belgelerini sizler oluşturacaksınız.
Bize haber verin.
En karanlık zamanlardan en aydınlık zamanlara kadar sizden gelecek haberlere ihtiyacımız var.
Bizler, bugünü sizin kaleminizden okuyacak, gelecek nesiller yaşadığımız dönemi sizin vizörünüzden görecekler.
Her dakika, her gün, her hafta, her ay tarafsız, doğru habercilik yapan, dünrya tarihinde benimsendiği günden bu güne, bu değerli evrensel mesleğin temsilcileri olarak, siz çalışan gazetecilerin gününü kutlar, başarılarınızın ve cesaretinizin devamını dilerim.”
Yukarıdaki satırlar Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ait.
Büyükerşen gazeteci kökenlidir, gençlik yıllarında gazetecilik yapmıştır.
Sürekli Basın Kartı sahibidir.
Yaklaşan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla görüşlerini bizlere iletmiş.
Ne kadar da güzel iletmiş.

Sazak çizmeleri giyiyor
 
Bir dönem Eskişehir milletvekilliği de yapan, MHP’nin efsane isimlerinden merhum Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Servet Sazak da MHP’deki genel başkanlık yarışına katıldı.
Devlet Bahçeli’yi artık orada tutmak her geçen gün biraz daha zor görünüyor.
MHP’deki liderlik yarışı oldukça kızıştı.
Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın’dan sonra Gümrük Tekel eski Bakanı merhum Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Servet Sazak’ta, “Yarışta ben de varım” dedi.
Sazak, daha önce Genel Başkan Yardımcısı olarak da görev yaptı.
Süleyman Servet Sazak’ın, uzun bir süredir Genel Başkan adaylığı bekleniyordu, bunu nihayet kamuoyuna duyurdu.
Bu gelişme ile birlikte MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye rakip olan aday sayısı 4’e yükselmiş oldu.
Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek, MHP’deki liderlik yarışını anlatırken Servet Sazak’ın adaylığından söz etmiş ve kendisinden en güçlü Genel Başkan adayı olarak söz etmişti.
Zeybek, Devlet Bahçeli’nin partinin başından gitmesi durumunda MHP’nin iktidar ortağı durumuna bile gelebileceğini söylüyor.
Dün de Eskişehir’de 12 MHP’li ilçe başkanı bir araya gelerek Bahçeli’ye karşı şir hareket başlattılar.
Türkiye’nin bir çok yerindeki MHP teşkilatlarındaki bu rahatsızlık giderek büyüyor.
Bahçeli’nin işi bu kez zor.

***

Liderlik hamlesini yapan Süleyman Sazak’ın dedesi Emin Sazak Cumhuriyet tarihinin en uzun milletvekilliği yapmış bir isim.
Emin Sazak 30 yılın üzerinde bir zaman Eskişehir milletvekili olarak görev yaptı.
Bahçeli’ye, “Ülkücü iradenin önünü açacağına inanıyorum” diyerek mesaj veren Süleyman Servet Sazak, görüşlerini de şöyle açıklıyor.
“Milli mücadele geleneğinden gelen bir ailenin çocuğu ve Türkiye sevdasının bedelini ödemiş bir ailenin ferdi olarak gelişmelerin kaçınılmaz kıldığı muhtemel kurultayda acizane, bu gönül seferberliğinin bileşeni olarak omzumdaki yükü biliyor, üzerime düşeni yapmaya hazır olduğumu beyan ediyorum. Bugün, ülküdaşlık hukuku zedelenmiş bir MHP’nin kimlerin işine yaradığını elbette biliyoruz, tenkit üzerine yapılacak siyasal kurguların; bizi yalnızca kurguyu yapanların oyunlarına ortak edeceğini de.. Bugün MHP’nin meselesi isimler üzerinden bir değişiklik meselesi değildir. Merkez karşıtı muhalifler meselesi hiç değildir. Binlerce vatan evladının canıyla, kanıyla, gönlüyle beslediği hareketimizi yönetenlerin; kirli hiçbir siyasetin uygulayıcısı olmayacakları konusundaki samimiyetini biliyor, ülkücü iradenin önünü açacaklarına inanıyorum”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.