10.05.2017, 10:04

Figen Kahya toparlar

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongrelerinin ardından ilçelerin kadın ve gençlik kolları da oluşmuştu.
İl Kongresinin ardından da şimdi il kadın ve gençlik kolunun seçimleri yapılacak.
Halen İl Kadın Kolları Başkanlığını yürüten Hatice Kılıç’ın yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.
Bu durumda dün İl Kadın kolları Başkan adaylığı için Figen Kahya, önce sosyal medyadan sonra da parti binasında yaptığı açıklamayla adaylığını duyurdu.
Partilerde kadın kollarının önemi bilinir.
Kadınların yaptığı çalışma eğer iyiyse o parti başarılı oluyor.
Ben Figen Kahya’nın toparlayıcı bir kadın kolu başkanı olacağını düşünüyorum.
Daha önce de parti çalışmalarında bulunan Kahya, pek aktif değildi.
Bir anlamda Figen hanım sahalara dönüyor.
“Örgütlü Toplum, örgütlü kadın, umutlu gelecek” sloganıyla yola çıktı Kahya.
Bütün enerjisini güçlü bir kadın örgütlemesine yönelik yapacağım diyer ve devam ediyor.
Kadınlar verdikleri emek oranında temsiliyet hakkı kazanmalıdır.
Birleştirici, bütünleştirici olup kadın kollarının kendi iç dinamiklerini ortaya çıkarmak istiyorum. Partinin yan kolu olan kadın kollarını ana kademede sesi daha duyulur hale getirmeyi hedefliyorum. Parti içindeki küskünlükleri bir kenara bırakacağız. CHP’nin kadının aydın, güçlü ve özgür olduğunu belirterek. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu ortamda biz kadınlara her yönden daha çok ihtiyaç vardır. Birlik içinde el ele bu işi birlikte başaracağız. CHP’nin iktidarına ülkenin ihtiyacı olduğunu ve bunun içinde kadın örgütlerinin ve kadın emeğinin katkısına ihtiyaç olduğunu ifade ederek, ülkemizi kuran ve kurtaran partimiz CHP ’ye çok büyük sorumluluk düşmektedir. İçinde bulunduğumuz koşullarda ülkemiz iyi yönetilmediği. Tüm kesimleri ilgilendiren, sindirilmiş, korkutulmuş ve düşünmesi dahi engellenen bir toplum oluşturulmuştur. AKP hükümeti tüm toplumu cendereye alarak sorgulamayan, araştırmayan, her şeye biat eden nesiller oluşturmak istiyor. Bu acı tablonun tek çaresi CHP iktidarıdır. Bunun içinde kadın örgütlenmesinin ve kadın emeğinin katkısı kaçınılmazdır.”
Şimdiye kadar yaptığı parti çalışmalarında oldukça başarılı olan Figen Kahya, seçildiği taktirde, toparlayıcı, birleştirici rol oynayacaktır.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@