İl Tarım ve Orman Müdürü Gümüş, bireysel sulama sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla verilecek yüzde 50 hibe desteği ile ilgili konuştu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından; tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla verilecek yüzde 50 hibe desteği ile ilgili açıklama yaptı.

ESOGÜ’lü öğrencilerin projelerine TÜBİTAK desteği ESOGÜ’lü öğrencilerin projelerine TÜBİTAK desteği

Gümüş, ‘‘2007 yılından bu yana modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bireysel Sulama Sistemlerine hibe desteği sağlamaktadır. Yılda bir kez sunulan bu hibe desteği imkânından çiftçilerimiz 2022 yılı başvurularını yaparak mutlaka faydalanmalıdır." dedi. Başvurular 10 Ocak-28 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen çiftçilerimiz İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü İl Proje Yürütme Birimini arayarak teknik destek ve bilgi alabilirler. Başvuru konuları, tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sistemi kurulması, tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, tamburlu sulama sistemi kurulması, güneş enerjili sulama sistemleri kurulmasıdır. Hibeye esas proje tutarı üst limiti gerçek ve tüzel kişiler için 1 milyon liradır.  Hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe desteği sağlanacaktır’’ ifadelerini kullandı.