İSTANBUL HEGEMONYASI HORTLADI

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri yaptığı açıklamada “İstanbul hegomanyasını yıkmak için kurulan ve kısa zamanda tüm ülkenin sevgisini kazanıp Anadolu YILDIZI payesini alan bir camianın Neferleriyiz. Ancak son yıllarda ekonomik imkansızlıklar beraberinde sportif başarısızlığı da getirdi ve İstanbul hegemonyası yeniden hortladı.

BU SİSTEM ENGEL OLUYOR

Bizler şanlı Eskişehirspor’umuza ne kadar bağlı olsak dahi hayatın gerçekleri sokakta yüzümüze vuruyor. Maalesef başarısızlıklar; yeni nesilleri popüler ve şampiyon olan kulüplere bağımlı yapıyor. Küçük yaştan itibaren kaybeden tarafta olmamayı seçip güçten yana yönlendiriliyorlar. Bizlerde tribünlerde ne kadar Eskişehirspor sevdası aşılamaya çalışsak bile sistem buna engel oluyor. Bu sene başında okul, sokak, mahalle, ilçeler fabrikalar odalar her yeri gezip tekrar ayağa kalkma mücadelesi verdik ama olmadı. Olması da pek mümkün görünmüyor.

ŞİRKETLEŞME YOLU AÇILMALI

Mevcut ekonomik şartlarda bu takımın kurtulması imkansız. Kaldı ki bu ekonomik kriz ortamında kimse de çıkıp cebinden 200-300 milyon vermez. Bu camianın kurtuluşu borçlarından kurtulmadan mümkün değil. Yıllarca çabaladık ve bunu gördük. Gerçi birisi kurtaracak olsa da onu da hemen karalar çeşitli iftiralarla dedikodularla taşa tutarız. Bu kadar bölünmüş parçalanmış ayrılmış bir camianın tekrar ayağa kalkması konusunda umut yok... Bu şartlarda daha fazla nesil kaybetmeden şehrimizde daha büyük bir yapılanmayla, borcun sıfırlanması ve şirketleşme yolu açılmalıdır. Endüstriyel futbol ortamında iş adamlarının buraya gelip karşılık olmadan milyonlar vermesini düşünmek hayalden bile öteye olur. Camiamızın neden kurulduğumuzu unutmadan hareket etmesini tavsiye ediyorum.

YORULMAKTAN YORULDUK

Sokaklarda çocuklar artık İstanbul formasıyla geziyor. Şampiyonluk kutlayamıyor ama yeni nesiller Eskişehir’in adını unutuyor. Ortak Bir yol bulmak ve bu tribünlerin devamlılığını sağlamak gerekir. Önümüzdeki sene tribünleri kimse dolu göremez. Artık yorulmaktan bile yorulduk.. İnsanlar yenilmekten ve umut etmekten artık bıktı. Üzerine hepimizin de hataları eklendi ve bu birlik beraberlik çok daha fazla dağıldı. Bu borç batağında kurtulmadan Eskişehirspor kurtulamaz. Eskişehirspor halkın takımı diyoruz. Uzun zaman camiayı böyle motive ettik.

UYUYAN BORÇLAR

Ancak içerisi öyle değil arkadaşlar.. Kulüp borç batağında ve bu kulübün sahibi bu alacaklılar. Öyle bir durumdayız ki bizler borçları ödemek için çabalarken alacaklılar her türlü zorluğu çıkarıp kulübün önüne engeller koyuyorlar. Böyle bir ortamda şampiyon olup 3. Lig'e çıkmak çözümden ziyade daha büyük sorunlarla cebelleşmek olacak. Kaldı ki 300 milyon diye bilinen borç kur farkları vs 430 milyon deniyor üzerine "uyuyan borçlar" diye bir şeyi yeni öğrendik 600 milyona yaklaşıyor. Kim ne yapsın şimdi..

RÜZGARA KAPILDILAR

Tek dileğimiz camiamızın kurtulması, Çok emek verdik mücadele ettik. Birileri tarafından karalandık ama farketmedi biz kendimizden emin mücadele ettik etmeye de razıyız ama artık çok umut görünmüyor. Ulaş Entok 20 yıldan fazladır dostum çocukluk arkadaşım, tribün adamı.. Bu hengamede yalnız bırakılıp yıpranması en çok bizleri üzer. Bu camia için mücadele eden herkes çok değerli ancak umarım o da nefsine yenik düşüp bu camianın başkanlığına değil emektarlığına talip olur. Zira kimi destek olduysak zamanla koltuk ağır geldi rüzgara kapıldı..

İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ

Bu camianın şampiyonluktan önemli olarak borçlarından yapılandırılması ve şirketleşerek kurtulması gerekmektedir. Ligin başlamasına daha uzun bir süre var. Kaldı ki medyada çıkan belediyeler ve vekiller odalar Eskişehirspor için bir arada haberlerinden sonra artık bu iş çok zor.. Alacaklılar artık belediyeler de el attı borcumuzu alırız diyerek daha çok baskı yapmaya başlayacak. Hepsi için değil ancak bir çok art niyetli olan oyuncu eli kolumuzu bağlamak için uğraşacak. Bu kulüp bu borçlardan kurtulmadan bağımsız olamaz. Umarım hafta sonu hayırlı olur.. Eskişehirspor için bu dönemde dertlenen şehrin bunca önde geleni olduğunu görmek bizleri çok mutlu etse de onlarında bu tablo karşısında dirençlerinin kırılmasını istemeyiz. Bu birlikteliğin ortak akılın iyi değerlendirilmesi temenni ediyorum” dedi.