Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin çok başarılı ve sevilen bir başhekimi var.

Uzman doktor Mustafa Karagülle.

Özellikle pandemi döneminin ilk başladığı günlerde ve günümüzde yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle adını sık sık duyuran bir tıp insanı oldu.

Hastalara ve vatandaşa davranış şekliyle bir farkındalık yarattı.

Sempatik kişiliği, bilgisi ve görgüsüyle Eskişehir’in insanı onu çok sevdi.

Kendilerine yakın buldu.

***

Birkaç gündür doktor Mustafa Karagülle’nin sözleşmesinin uzatılması konusunda sosyal medyada paylaşımlar yapılıyor.

Hasta olsun olmasın, insanlar onun görevine devam etmesini istiyorlar.

Pandeminin ilk zamanlarında şehrimizin tanınan ve sevilen tüccarlarından Ali Eldem ile kardeşi İbrahim Eldem de hastalığa yakalanmışlardı.

Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde başarılı bir tedavi sürecinden sonra sağlıklarına kavuşarak taburcu olmuşlardı.

Örneğin Ali Eldem’in paylaşımı şöyleydi.

“Covid 19 pandemi sürecinde Eskişehir’de Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde binlerce kişiye dokunan, tedavi eden, (tedavi olanlardan biri de benim) kalpler kazanan, teselli eden, kederlerine ortak olan Başhekim Dr. Mustafa Karagülle’nin sözleşmesinin uzatılmasını temenni ediyorum. Bu şehre ve kurumuna hizmet etmeyi amaçlamış, başarılı, liyakatlı kişileri kaybetmemek umuduyla.”

***

Bir başka paylaşım.

“Eskişehir'in en başarılı bürokratlarından biri. Bu güne kadar tanıyan, tanımayan herkesin takdirini kazanmış bir görev adamı. Meyveli ağaç taşlanır misali, daha önce de olduğu gibi, sözleşme uzatma döneminde birilerinin ateşi altında kalmış anladığımız kadarıyla.

Bırakın arkadaş, Mustafa Karagülle gibi adamlar, adam gibi adamlar bu şehre lâzım.

Bir arkadaşın yazdığı gibi, çıkın sokağa sorun halka... Aleyhinde konuşabilecek bir kişiye bile rastlayamazsınız.

Mustafa Karagülle yalnız değildir...

Sizleri de Mustafa Karagülle’ye sahip çıkmaya davet ediyorum”

***

Ve başkaları.

“Uzman Dr. Mustafa Karagülle’yı 10 yıldır bir akademisyen, bir hasta yakını veya bir hasta olarak yakından takip eden bir vatandaşım. Bu zaman zarfında Dr. Karagülle’nin hekimliğini, insanlığını ve başhekimliğini taktır etmeyen bir tek kişiyle karşılaşmadım. Eskişehir halkına hizmet için  tüm mesaisini harcayan birisine destek olmak yerine köstek olmaya çalışanların derdi nedir ve bunlar kimlerdir, merak ediyorum.”

***

“İnsanlığı ile örnek başarılarıyla takdire şayan değerli dostum kıymetli Mustafa hocamın en yakın zamanda eski görevinin (Başhekimlik) başında görmek bizleri mutlu edecektir…Karar veren makamların bizlerin sesine kulak vermesini rica ediyoruz”

***

Liyakat dedikleri böyle bir şey işte.