‘Yalnız başımıza seçime gireceğiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anemon Otel’de partililer ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak Melih Aydın’ı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı olarak Emine Edizgil’i resmen duyurdu.

Yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarına vurgu yapan Genel Başkan Akşener, “Seçimi kazanmakta ittifak sisteminin başarılı olmadığını gördük. An itibariyle özü başımıza, yalnız başımıza, seçime gideceğiz ve göreceğiz, Melih, boyun kaçmış, kilon kaçmış, hep beraber göreceğiz. Bu arada benim boyum kaçmış, kilom kaçmış hep beraber göreceğiz” dedi.

AKŞENER-2-1

Akşener, konuşmasının ardından Melih Aydın’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını ve eski İl Başkanı Emine Edizgil’in Odunpazarı Belediye Başkanlığını ilan etti. Akşener, aday gösterdiği isimlerden seçimleri kazanma sözü istedi. Genel Başkan Akşener, Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Melih Aydın’a söz verdi. Aydın, “Elimden gelenin en iyisini yapacağıma, İYİ Parti’yi Eskişehir’de sıkışmış düzenin tam ortasında, iradesini kaybetmiş seçmenin gerçek iradesini bulmasına tecelli ettireceğime, namusum şerefim üzerine söz veriyorum” şeklinde konuştu. Melih Aydın’ın ardından Emine Edizgil, partilere seslendi. Edizgil, “Odunpazarı İYİ Parti’nin, Odunpazarı’nda nasıl bir belediyecilik yapılacak, iyi bir belediyecilik yapılacak ve biz bunu göstereceğiz. Kazanacağız başka çaresi yok” diye konuştu. Edizgil’in ardından İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu da konuştu. Hatipoğlu, “Ben Melih Bey’inde Emine Hanım’ında çok başarılı olacağına inanıyorum. İyiler her zaman kazanır” dedi. Hatipoğlu’nun konuşmasının ardından Genel Başkan Akşener, Hatipoğlu’ndan çok çalışacağına dair söz aldı. Konuşmaların ardından program sona erdi.

Editör: Milli İrade