AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı, TÜLOMSAŞ Düğün Salonu bahçesinde düzenlenen geleneksel bayramlaşma programında bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Kaza yapan araç sürücüsü 93 yaşında çıktı Kaza yapan araç sürücüsü 93 yaşında çıktı

Yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, eski Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü de hazır bulundu. Karacan, Avcı ve Ünlü, katılımcılar ile tek tek tokalaşarak, bayramlarını kutladı.
Şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda, açılış konuşmasını AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü yaptı. Başkan Ünlü, konuşmasına katılımcıların Kurban Bayramı'nı kutlayarak başladı. Arakan'daki katliama da değinen Ünlü, "Arakan'da ve dünyanın çeşitli yerlerindeki din kardeşlerimizin acısı ile buruk bir bayram yaşıyoruz. Ülkemizin için geçtiği şu günlerde, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a layık bir teşkilat olma çabası ve çalışması içinde olmalıyız. Hedefimiz net yolumuz bellidir. Çalışmamız ve çabamız ülkemizi ve şehrimizi milletin değerlerine sahip çıkanlara emanet etmektir" şeklinde konuştu.
Başkan Ünlü'nün açılış konuşması sonrası, yurtdışında olduğu için programa katılamayan Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay'ın mektubu okundu. Günay, kaleme aldığı mektupta, katılımcıların bayramını kutlayarak, Kurban Bayramı'nın önemine dikkat çekti.
Bayramlaşma programında konuşma yapan isimlerden eski Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, sözlerine tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutlayarak başladı. Şehitlere, rahmet, gazilere şifa dileyen Avcı, "Çok şükür onların sayesinde Türkiye'de güven içerisindeyiz. Ama dünyanın bir çok yerinde Müslümanlar bu bayramı maalesef zorluklarla geçiriyorlar. Hatta pek çoğu can güvenliği olmadığı için yurtlarından göç etmek zorunda kalıyorlar. O kardeşlerimize gücümüzün yettiği yardımı şüphesiz ki yapacağız. Ama önce dualarımızla onların yanında olacağız. Eskişehir'de, AK Parti teşkilatı bugün de dimdik ayakta. Tam bir dayanışma içerisinde. Kongrelerimiz fevkalade nezaket ve uyum içerisinde geçiyor. Ben bu sebeple başta İl Başkanımız Sayın Dündar Ünlü olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Programda konuşmasını yapan son isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan oldu. Konuşmasına Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını dileyerek başlayan Karacan, şunları kaydetti:
"Sizlere Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim. Mübarek Kurban Bayramı'nın aziz milletimize, Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Ailenizle, dostlarınızla sağlık dolu günler diliyorum. Her biriniz çevremizde olup bitenlerin mutlaka farkındasınız. Gerek partimiz, gerek ülkemiz ile ilgili bir takım oyunların peşinde koşuluyor. Bu bayram gönlümüz buruk. Müslümanlar katledilirken, dünya kör oluyor, sağır oluyor. Mazlumlar için dünyada sesini çıkaran tek ülke Türkiye'dir desek yanlış olmaz. Ülkemizin üzerine göz dikmiş bütün güçler ne kadar hırçınlaşırsa hırçınlaşsınlar, amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Bu ülkeyi, içeriden de dışarıdan bölmeye muvaffak olamayacaklardır. Bugün her zamankinden daha çok kenetlenmeliyiz. Herkesin elini taşın altına koyması gereken bir süreçteyiz. Gün, hem ülkemize hem de liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma günüdür."
Yapılan konuşmalar sonrası sahnede katılımcılar ile toplu bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.