Öğretmenin Sağlık Raporlu Oluşu İle Ders ; Boş Geçiyordu. Kısa Süreli Sınıftan Çıkıp / Küçük Bir İş İçin Md. Yrd.’ nın Odasına Gitmiştim. Sınıfa Dönüş Yaptığımda, ( Okul Nöbetçi Öğretmenin Sınıfa Girmiş, Gürültü Yapanları ; Yazı Tahtası Önünde Sıralamış ! Cetvelle Dayak Atacağını Gördüm ! ) Öğretmen Bana, Sende Kimsin ! ) Sorusuna Karşılık, Benden, Bu Sınıfın ; Sınıf Başkanıyım ! . . . ) Diye, Cevap Alınca ! Öğretmen Suçlu Gördüğü Öğrencilerin İçine Beni de Katan Öğretmene, ( Hocam Dışarı Çıkalım !  Teklifi Yapınca, (  Kızgın Ve Öfkeli ) Öğretmen Bana, Ne Söyleyeceksen ? ! Burada Söyle ! ) Diyerek, İstekte Bulununca Benim İsrarla, ( Lüüütfeeeen Dışarı Çıkalım ! ) Diye, Yalvarır Gibi İsteğimle, Öğretmen İle Sınıf Dışına Çıkmış Arkasından da Öğretmene, Arkadaşlarıma ; Öğretmensiz Sınıfta Suskun Oturulması Gerektiğini Öğretemedim. Suçlu Benim ! Vuracaksan Bana Vur ! . . . ) Deyip, Avuçlarımı Açıp, Ellerime Vur ! Bir Daha Sınıfıma Giremezsin ! . . .  Diyerek, Medeni Cesaretli Teklif Sonrası Öğretmen ; Senin ; Baban Ne İş Yapıyor ? ! Diye, Sormuştu ! Babamı, 1.5 Yaşında Kaybettim ! . . . ) Cevabımla,

Öğretmen, ( Yanaklarımı Okşayıp / Sevmiş ! / . . . Ve Kendine Ve Sınıfına Sahip Çıkana Vurulmaz ! . . . Diyerek, Karakterimi Onurlandırmıştı ! Kapı Önünde Öğretmenle Konuştuklarımı Duyan, Sınıfa Girince ; Beni Alkışlayan Arkadaşlarımın İnsancıl Güzellikleri  Dün Gibi Hala Aklımın Ve Yüreğimin Arşivinde Saklı ! O Günden Sonra Hiçbir Nöbetçi Öğretmen Sınıf Bşk. Olduğum Sınıfa Girip, Sınıfıma Disiplin Vermedi ! . . .

                İzmir / Buca Lisesi Parasız Yatılı Öğrencilik İlk Yılında, ( 1974 / 75 ) Eğitim / Öğretim Yılında, 14 Kişilik, ( 2 Katlı Ranzalı Oda ; ) İçinde Yalnızca Ben Yatıyordum ! Bazen, Derin Uykuyla Saat ; 10 a Kadar, Kahvaltı Yapmadan Uyurdum ! . . . Arkadaşlarımın, Halil Alp Hala Uykuda ! . . . ) Deyip, Yöneticilere  Neden ? ! Söylemediğini Bugün Dahi Anlamayadım ! İkinci Yılda, ( 1975 / 76 ) Yılında, Kalabalık Oda İçinde Yatmaya Başlayınca Her Gecenin Derin Uykusunda, Halil Arkadaş, Horuluyorsun ! Uyuyamıyoruz ! . . . Diyerek, Uyandırılıp, Güzel Uykularım Parçalanıyordu. Bu Parçalı Gecelerime Son Vermek İçin Okul Dr.’ nun, Hastaneye Sevki Ve Okul Md.’ nün ; Onaylaması İle  İzmir Devlet Hastanesine Gitmiştim. KBB.’ da Verilen,  Sonuç ; Ameliyat Yapılması Şartı Konulmuştu ! . . .

 Doktor, ( 13 Yaşında Çocuksun ! . . . Ameliyat İçin Baban Veya Annenin Onayı Gerekli ! Ameliyat İşlemlerine Onay Veremem ! ! ! ) Diyerek,

Burun Ameliyatımı Engelleyinci ! Başhekime Gidip, Ben, Güneydoğu Anadolu Bölg.’ den Geldim !  Devlet Yatılı Öğrenciyim ! Okul Dr.’ u Sevk Etmiş ! Okul Md. Onaylamış ! KBB. Dr. Bir Velimi İstiyor ! ! !  Sizde, İlle de Velin Gelecek Derseniz ! Ameliyatın Yapılması İçin Valiye Gideceğim ! ) Deyince, Azimli Medeni Cesaretli Ve de İnatçı Karakterimi Gören ; Başhekim, ( Hastane Sevk Kağıdımın Üzerine ; ) Hastanın, Ameliyat Edilmesi Uygundur ! . . . Yatış İşlemlerinin Yapılmasını Arz Ederim ! ) Diye, Yazıp, Kaşeleyip, Onayı İle Zafer Benim Olmuştu ! . . .  

                Doktor, ( Ellerimi Ameliyat Koltuğuna Bağlamak İsteyince ! ) Dik Duruşlu Medeni Cesaretimle Doktora, Ellerimi Bağlamaya Gerek Yok ! Yüreğini Ve Neşteri İstediğin Gibi Kullan ! Size Müdahale Etmeyeceğim ! . . .  Diyerek, Dr.’ a Yiğit Ve Cesur Yürekle Güven Verince !

Yaklaşık, Bir Saatlik Burun Ameliyatında, ( Burnumun

İçindeki, Fazla Etler Neşterle Kesilmiş ! Kemik İse Keski Ve Çekiç İle Kazınarak ) Burun Genişletme İşi Sorunsuz Yaşanmıştı. Dr. ( Elleri Serbest, Ameliyat Hiç Yapmadım. Bundan Sonrada, Yapacağımı Sanmıyorum ! . . . Çocuk, Yiğit / Pek / . . . Cesur Yüreğinle Yaşaaaa ! ) Deyişi Dün Gibi Hala Aklımın Arşivinde Saklı ! Bir Haftalık Hastane Yatış Günlerinde Güzelliklerle Dolu Çook Anılarım Var ! Yatılı Arkadaşların Ziyareti Unutulacak Gibi Değil ! . . . Pansiyon İşleri Müdür Yardımcısı Matematik Öğretmeni, Kadri Çelik ’ in, Hastaneye Gelişi ; Mutluluktu ! Sınıfıma Girip, Arkadaşlarımı Cetvelle Dövmek İsteyen. Sınıfın Dışına Çıkarıp, Vuracaksanız Bana Vurun ! . . .  Diye, Medenice Karşı Koyduğum, Nöbetçi Öğretmen ; ( Kadri Çelik ’ in Mesai Ve Meslektaşı ! . . . ) Matematikçi, Mehmet Sevinç ’ in de Hastaneye Gelişi ; Güzelliklerle  Güneşli Mutlulukların En Güzeliydi. İzmir / Yeni Konak Mağazasından Bana Takım, ( ; Pantolon / . . . Çeket ) Alan, İnsancıl Yürekli Mehmet Sevinç Unutulur mu ? ! Öğretmenim Matematikçim, Mustafa Töngemen ’ i Çok Beklemiştim ! Umutlarım Karanlıklara Düşmüştü ! . . .

                Dr. ’ dan İki Farklı Rapor Almıştım !

1 ) Hastaneye Giriş / Çıkış, ( Yatış / Taburcu ) Raporunu Benden Sorumlu Md. Yardımcısına Vermiştim ! . . .

2 ) Ameliyat Sonrası, 20 Günlük İstirahat Raporunu İse Okul İdaresine Vermeyip, ( Defterimin İçinde Saklamak En Akıllıca İş ) Olduğunu Düşünerek, Burnumda Sargı Taponları İle Derslerime Devam Ederken ! . . . Beden Eğitimi Dersine Girmeyince ! Öğretmenin Dikkatini, ( ! ) Çekmiştim, Öğretmen Bana, ( Diğer Derslere Girdiğin Gibi Benim, Dersime de Gireceksin ! ) Diyerek, Bana ; Sert Bir Çıkış Yapmıştı ! Ben mi ? ! Yüreğimle,   Sizinle Ortak  / Çakışan Doğrularımız Olacaktır. 14 Eylül 2Bin23  ’ de,  “  Ç a k ı ş a n  T e ğ e t l e r      ”  de, Buluşup – Kucaklaşıp – Görüşelim. Saygılarımla...