Eskişehirspor’u kalan 13 haftada birbirinden zorlu karşılaşmalar bekliyor olacak. Final niteliğinde maçlara çıkacak olan Es Es bu karşılaşmaların 6’sını iç sahada 7 maçı ise deplasmanda oynayacak. Şimşeklerin bu karşılaşmalarda ise puan kaybına tahammülü bulunmuyor.

Özbayer ve Koca çatışması Özbayer ve Koca çatışması

5 PUAN TOPLADIK

Ligin ilk yarısında hayal kırıklığı yaşatan Eskişehirspor, ikinci ayrıya isde iyi bir başlangıç yapmıştı. Şimşekler çıktığı 4 karşılaşmada 5 puan toplamıştı. Evinde Derince’ye kaybeden Es Es, 1922 Konya’yı deplasmanda yenmiş, evinde Şile Yıldız, deplasmanda ise Hacettepe ile berabere kalarak 5 puan toplamyı başarmıştı.

MART’A KADAR HAZIRLIK

Eskişehirspor ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından TFF tarafından açıklanan maçların başlamasıyla ilgili açıklamasının ardından Mart ayına kadar final niteliğindeki 13 maça hazırlanacak. Es Es liglere verilen bu arayı en iyi şekilde değerlendirerek Cuma günü Antalya’da kampa girecek ve lige burada hazırlanacak.

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu liglere 4 Mart’a kadar ara verdi. Bu arayı iyi değerlendirmek isteyen Eskişehirspor ise Cuma günü Akdeniz bölgesinde kampa giderek kalan 13 maça hazırlanacak.
KALAN MAÇLAR

İÇ SAHA

Karbel Karaköprü, 1954 Kelkit Belediye, Amasyaspor, Çatalcaspor, Yeni Mersin İY, Elazığspor 

DEPLASMAN

Edirne, Karşıyaka, Trabzon Yomra, Ağrıspor, 52 Ordu, Belediye Kütahya, Nevşehir Belediyesi