Eskişehir’de Odunpazarı’na bağlı Gültepe Mahallesi’nde bir kulübenin çatısındaki demirlere sıkışan kediyi kurtaran vatandaş, tüm insanlara örnek oldu.

Eskişehir’de bir kulübenin çatısındaki demirlere sıkışan kediyi kurtaran vatandaş, tüm insanlara örnek oldu.

Odunpazarı’na bağlı Gültepe Mahallesi’nde bir futbol sahasındaki kulübenin çatısına bir kedi sıkıştı. Çevrede birçok kişi bulunmasına rağmen uzun süre kurtarılmayı bekleyen kediye kimse yardım eli uzatmazken, Yavuz Ünlü isimli vatandaş harekete geçti. Kediyi olduğu yerden kurtararak özgür bırakan Ünlü, insanları daha duyarlı olmaya davet etti.

Gözden kaçırmayın

Biruni Üniversitesi 52 Öğretim Üyesi alıyor Biruni Üniversitesi 52 Öğretim Üyesi alıyor

sıkışan kedi 2

“Böyle durumlarda hayvanın hayatını kurtarmak için hemen harekete geçmeliyiz”
Yaşadığı olayı anlatan Ünlü, “Üniversite evleri mevkiinde bu futbol sahasının yanından geçiyordum ve bir kedinin yardım istercesine bağırmasını duydum. Ne olduğuna bakmak için geldiğimde sarı renkte bir kedinin futbol sahasının bitişiğinde duran kulübenin çatısındaki demirin arasına sıkıştığını gördüm. Çevrede yardıma ihtiyacı olan kediyi görenler vardı, fakat kimse cesaret edemedi herhalde, kedi halen orada sarkık şekilde duruyordu. Hayvan acısından dolayı çok kötü şekilde bağırıyordu, hemen onu oradan kurtarmak için harekete geçtim. Kediyi kurtarmamla kaçması bir oldu. Böyle durumlarda hayvanın hayatını kurtarmak için hemen harekete geçmeliyiz, o da bir can. Elimizi kirletmekten veya hayvandan korkmamalıyız, daha duyarlı olmalıyız” dedi. (İHA)