Walt Disney Pictures'a ait müzikal komedi filmi Enkanto: Sihirli Dünya’nın yapımında Eskişehirli animatör Ozan Onur Başaldı da görev aldı.

Walt Disney Pictures tarafından Kolombiya'nın bir fantezi versiyonunda geçen Amerikan animasyonlu müzikal komedi filmi Enkanto: Sihirli Dünya’nın yapımında Eskişehirli animatör Ozan Onur Başaldı da görev aldı.

walt disney eskişehirli 2

Anadolu Âşıklarından Deyişler Konseri Anadolu Âşıklarından Deyişler Konseri

Gazetemizin yazarlarından Funda Gülgün Tamsü, Başaldı’nın annesi Sıdıka Başaldı ve babası Mesut Başaldı ile birlikte Özdilek AVM’de Enkanto’yu izledi. Film sonrasında Tamsü, çiftin görüşlerini aldı. Evlatlarıyla gurur duyduklarını söyleyen Başaldı çifti, zor geçen bu zamanlarda, insanları mutlu edebilecek ve rahatlatacak özel bir yapımı izlemekten keyif aldıklarını dile getirdi. Eskişehir’de doğduktan sonra 1991 yılında ailesi ile Amerika Birleşik Devletlerine taşınan ve eğitimini orada gören 34 yaşındaki Başaldı’nın şimdiye kadar görev aldığı bazı filmlerin listesi ise şu şekilde: ‘‘Spiderman (Oscar ödüllü), Rio 2, Buz devri 5, Peanuts Movie, Ninja Kaplumbağalar, Hop, Alvin ve Sincaplar, Bir Ay Masalı, Ailem Robotlara Karşı ve Enkanto.’’