AK Parti Milletvekilleri Fatih Dönmez ve Ayşen Gürcan saat 17.00’de, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan ile İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu saat 18.00’de İl Seçim Kurulu’na giderek düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. 

nebi-bey-mazbata


‘ESKİŞEHİR’İN VE TÜRKİYE’NİN MİLLETVEKİLİ OLDUK’
Mazbatasını aldıktan sonra kısa bir açıklama yapan Utku Çakırözer, ‘‘Mazbatalarımızı aldık. Eskişehir’imize, Türkiye’mize, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bize oy versin vermesin biz tüm Eskişehirlilerin milletvekili, 84 milyonun milletvekili olduk. Bu bilinç ve sorumlulukla görev yapacağız. Tüm Eskişehirlilerimize Pazar günü sandığa gitmelerini ve Türkiye’nin geleceği için Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeleri çağrımı bir kez daha iletmek istiyorum. İnanıyorum ki hem ben hem de ittifakımızdan ve partimizden seçilen yol arkadaşlarımız bundan sonra Eskişehirimiz için var gücümüzle Eskişehirimizin alması gereken yatırımları ve hemşerilerimizin sorunlarının çözümü için mücadele edeceğiz. Bir kez daha tüm Eskişehirlilere teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu. Ardından söz alan Jale Nur Süllü ‘‘Her şeyden önce Eskişehir’de oy veren tüm seçmenlere yürekten teşekkürlerimi iletiyorum. Bir teşekkürüm de sandık görevlilerine, müşahitlere, il ve ilçe seçim kurullarında görev yapanlara, adliyede sabaha kadar demokrasi için nöbet tutanlara ve tüm güvenlik güçlerine. Bugün çok mutluyuz. Eskişehirli seçmenlerimizin oylarıyla Eskişehir’den Millet İttifakı 4 milletvekili çıkarmış durumda. Bugün ufak bir kutlama yaptık. Esas kutlamayı Pazar günü yapacağız. Eskişehir’in ve seçmenimizin sağduyusuna her zaman güvendik ve güvenmeye devam ediyoruz’’ ifadelerini kullandı. Daha sonra söz alan İbrahim Arslan, ‘‘Eskişehirlilere teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ni 1. Parti yaptılar. Toplam milletvekili sayımız 1 azalmasına rağmen CHP’nin milletvekili sayısını 2’den 3’e Millet İttifakı’nın milletvekili sayısını da 3’ten 4’e yükselttiler. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 1. Turunda da Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 51 oranında bir oy verdiler. Tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugünden itibaren biz Eskişehir ve Türkiye’nin milletvekiliyiz. Hemşehrilerimizin sorunlarını Gazi Meclis’te dile getirmek ve çözüm üretmek için bu misyonu üstlendik. Sorumluluğumuzun farkındayız’’ şeklinde konuştu.

A6201AB8-3A52-45A2-BECD-4F91F9414AB2


‘YEMİN TÖRENİNDEN SONRA HIZLA ÇALIŞACAĞIZ’
Mazbatasını alan İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu, ‘‘İYİ Parti olarak 1 vekille yarışı kapattık. Bugün de mazbatamızı aldık. Geçen döneme göre oylarımızı ciddi anlamda arttırdık. Yaklaşık 90 bin oy aldık. Bu İYİ Parti’nin geleceği için Eskişehir’de ciddi bir umut verdi bütün İYİ Parti ailesine. Çalışmalarımız bundan sonra daha da hız kazanacak. Haftaya inşallah yemin törenimiz var. Yemin töreninden sonra sahada verdiğimiz sözlerin, sahada gördüğümüz sıkıntıların üzerine gitmeye başlayacağız. İl başkanım, yöneticilerimiz, milletvekili adaylarımızla birlikte yeniden çalışmalarımıza başlayacağız. İYİ Parti’nin önümüzdeki dönemde hem Büyükşehir Belediyesi’nde hem de diğer belediyelerde çok etkin şekilde yer almasını sağlayacak çalışmalara başlayacağız’’ diye konuştu.


‘TÜM ESKİŞEHİRLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Mazbatasını alan Fatih Dönmez, ‘‘Bildiğiniz üzere 14 Mayıs’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Genel Seçimleri tamamlanmış oldu. Biraz önce İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarımızı aldık. Eskişehir milletvekili olarak bundan sonra hem şehrimize hem de memleketimize hizmet edeceğiz. Bir sorumluluğumuz daha olmuş oldu. Seçimin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için görev alan başta İl Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurulu’ndaki hakim arkadaşlarımıza, görevli arkadaşlarımıza, sandıklarımızda görev alan sandık kurulu başkan ve üyelerine, siyasi partilerin çok değerli müşahitlerine de teşekkür ediyoruz. Bu Pazar’da cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Eskişehir’de huzur içinde, sükûnet içinde, barış içinde bir kampanya yürütüldü. Seçim günü de kayda değer bir olaya rastlanmadı. Ben hemşehrilerimize de tüm siyasi partilerimize de teşekkür ediyorum’’ dedi. Ardından konuşan Ayşen Gürcan, ‘‘Eskişehir vekili olarak mazbatamızı aldık. 28. Dönem milletvekili olarak Eskişehir’e hizmet etmeyi görev bildik. Rabbim utandırmasın, hayırlı işler yapmayı nasip etsin. Öncelikle partimin başkanlığı ve teşkilatına teşekkür ediyorum. Oy veren Eskişehirli halkımıza teşekkür ediyorum. İnşallah güzel işler yapacağız’’ şeklinde konuştu.