Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) bu yıl yine tarım işçilerinin çocuklarını sevindirecek bir etkinliğe imza attı.

Dehşete düşüren kaza güvenlik kameralarına yansıdı (VİDEO HABER) Dehşete düşüren kaza güvenlik kameralarına yansıdı (VİDEO HABER)

Dernekten yapılan açıklamada, derneğin dönem bursiyeri Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Ceylan Öztürk’ün dikkatlerini Urfa’dan gelip sezon süresince çadırlarda zor şartlarda barınan mevsimlik tarım işçileri ve çocuklarına çektiği belirtildi. Bursiyerlerin yardım konusunda aktif rol almasının kendilerini mutlu ettiğinin aktarıldığı açıklamada,‘‘ Onların teşvik edilmesi düşüncesiyle onun bu önerisinden yola çıkarak ; bu bayram çadırlardaki çocuklara bayram sevincini yaşatmak için tişört ve kitaptan oluşan hediye paketleri ve ailelerine bayram şekerlerini bursiyerlerimizin ve bağışçılarımızın destekleri ile hazırladık. Yönetim Kurulumuz, bursiyer kızlarımız ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Bahadır Sarı’nın katılımı ile Sakintepe Mahallesi Çavuşlar Mevkiinde yer alan çadırlarda  ziyaretimizi gerçekleştirdik. Mevsimlik tarım işçisi aileler ile bayram sevincini yaşayacağımız bugünde varlığınız bizlere güç katmıştır’’ denildi. Öte yandan 48 ailedeki 178 çocuğa ulaşıldığı ve hediyelerinin teslim edildiği öğrenildi.