Kabukcuoğlu, Ulaştırma Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde Eskişehir’in yıllardır çözüm bekleyen ulaşım sorunlarını gündeme getirdi.

İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bütçe görüşmeleri sırasında Eskişehir’in yıllardır çözüm bekleyen ulaşım sorunlarını gündeme getirdi.

Eskişehir'de geleceğin teknoloji mühendisleri yetişiyor Eskişehir'de geleceğin teknoloji mühendisleri yetişiyor

Eskişehir’in ulaşım alanında yaşadığı sorunlara, iktidarın yıllardır çözüm bulamadığını, seçimlerin yaklaşmasıyla sorunların çözümü için harekete geçildiğini, ancak sonrasında tekrar unutulduğunu ve bu göstermelik çabalar yerine sağlam bir iradenin ortaya konulması gerektiğinin altını çizen Kabukcuoğlu, “ Eskişehir-Alpu-Beylikova-Mihalıççık yolu, halk arasında “ölüm yolu” olarak bilinir. 3 ilçe ve 103 köyün Eskişehir ve Türkiye'yle bağlantısını sağlayan bir yoldur. Yirmi yıldır bu yol, yapılmayı bekler. Her seçim zamanında birkaç tane iş makinesi gelir, üç beş̧ ay çalışır; seçim  bitince de tası tarağı toplayıp giderler. Bir başka sorun ise Sarıcakaya-Mihalgazi yoludur. Bu yol, 50 kilometre kadar bir yol olmasına rağmen, bir saat on beş̧ dakikada ancak kat edilir. Bölgedeki hemşerilerimiz ihmal edilmişlik duygusu içindedirler; virajlarla dolu olan bu yolun iyileştirilmesinin bölge halkımızın yaşamına getireceği faydanın yanında bu yol Eskişehir’i Bolu veya Ankara’nın çevresine bağlayacaktır” dedi.