Tepebaşı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinliğe CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü Utku Çakırözer, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü, CHP Büyükşehir Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de katıldı.

‘ATAÇ KADINLARI YILDA 365 GÜN HATIRLAMAKTADIR’

Gülden Karaböcek konseri öncesinde CHP Milletvekili Utku Çakırözer bir konuşma gerçekleştirdi Çakırözer, “Hangi tarafa baksam o kadar güzel gözüküyor ki inanın sizlerle bizleri yetiştiren büyüten kadınlarla gurur duyuyoruz. 8 Mart’ı yürekten kutluyoruz. Bazıları 8 Mart’ı sadece yılda bir kez hatırlıyor olabilir. Bazıları kadınları sadece seçimden seçime hatırlıyor olabilir. Ama bu şehirde Ahmet Ataç siz kadınları günde 24 saat hafta 7 gün yılda 365 gün her zaman hatırlamaktadır. Sizlerle Çanakkale’ye giden Ahmet Ataç, kapınızı çalıp maskenizi dağıtan Ahmet Ataç, sizleri beldeevlerinde sizleri evlatlarını konuk eden Ahmet Ataç, iyi kötü günüz de yanınızda olan Ahmet Ataç, bugün kadınlar gününü sizle kutlayan Ahmet Ataç. Kocaman alkışları Ahmet Ataç’a iletelim. Türkiye’de kadını erkekle eşit kılan dünyadan birçok ülkesinden önce seçme seçilme hakkını veren büyük önderimizi Atatürk’ü hep birlikte analım” diye konuştu.

‘ESKİŞEHİR GÜÇLÜ KADINLARLA GÜÇLENECEK’

CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in ardından CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, bir konuşma gerçekleştirdi. Ünlüce, “Ülkemiz çok umutsuz günlerden geçiyor. Kadınlar, çocuklar umutsuz, öğrenciler, gençler mutsuz, Ahmet Ataç başkanımızla beraber bu şehirde umut yeşertiyoruz. Bu karamsar günlerde ihtiyacımız olan umut heyecan bugün bu salonda hepsi birlikte var. Biz bir kere Eskişehir’de Cumhuriyetin yüzüncü yılını geçen yıl bitirdik. Bu sene 2. yüzyıla başlıyoruz. Atatürk Cumhuriyet sevdamızı Eskişehir’e Cumhuriyet’in olanaklarıyla yetişmiş bir kadınım çok yakışacağını düşünüyorum, onur duyuyorum guru duyuyorum. 3 belediye başkanımız kadınlarla ilgili o kadar güzel işlere imza attılar ki bende bu 25 yılda bir kısmını sivil toplum gönüllüsü olarak içinde bulundu. 8 yılda 3 belediye başkanımızla beraber çalıştım. Kadınlar bu şehri güçlü kıldık. Kadınlarla bu şehri yaşanır kıldık. Kadınlarla bu şehir bu kadar güzel bir şehir oldu. Eskişehir güçlü kadınlarla güçlenecek diyorum” şeklinde konuştu.

‘YOLUMUZ AÇIK OLSUN’

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce’nin sonrasında Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet kadınlara hitap etti. Ataç, “Anamın kokusunu aldım. Rahmetli anamı çok severdim. Babamı da çok severdim ama annem başkaydı. Benim kadın sevdam oradan geliyor. Öncelikle gününüz hayırlı olsun ben size 365 gün vaat ediyorum. Gülden Karaböcek ile bugün bambaşka bir gün geçireceğiz. Sizlerle her zaman günlerimiz iyi geçiyor. Allah nazardan saklasın. Atatürk diyor ki, ‘Kadın yerde sürünecek değil baş tacı yapılacak varlıktır’ diyor. Cumhuriyet bir kadın devrimidir. 1934 seçme seçilme yasası çıkıyor. En medeni olan İsviçre 1971’de çıkarıyor. Atatürk’ün vizyonuna bakın. Atatürk’e laf söyleyenler ellerini vicdanları varsa koysunlar öyle laf söylesinler. Gerçeği görmezden gelenler inanın çarpılır.  Sonra çarpık hocaya giderler. Yavaş yavaş 31 Mart’a yürüyoruz. Ayşe Ünlüce, Kazım Kurt Ahmet Ataç, yolumuz açık olsun” sözlerini kaydetti. Konuşmaların ardından Gülden Karaböcek konseriyle kadınlar hem eğlendi, hem duygusal anlar yaşadı. Konser sonunda tüm kadınlara saksı içerisinde çiçek hediye edildi.