Belediye ile Mülteci Destek Derneği arasında tarım işçisi kadınların, Kadın Sağlığının eğitim yoluyla arttırılması kapsamında bir protokol imzalandı.

Fransa Ankara Büyükelçiliğinin çağrısı ile bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Mülteci Destek Derneği arasında, tarım işçisi kadınların, Kadın Sağlığı konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla arttırılması kapsamında bir protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, Alpu ilçesindeki Türk ve yabancı uyruklu tarım işçisi kadınlar ile çalışmalarına başlayacak olan Büyükşehir Belediyesi ve MUDEM, kadınlara sosyal uyumun desteklenmesi, öz bakım ürünlerine erişim, cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının korunması amaçlı eğitimler düzenleyecek. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirilen protokol imza toplantısına, çeşitli temaslarda bulunmak için Eskişehir’e gelen Fransa Ankara Büyükelçisi Hervé Magro da katıldı.

ESPEDAL 30 bisiklet 4 istasyon ile hizmet veriyor ESPEDAL 30 bisiklet 4 istasyon ile hizmet veriyor

Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi tarafından kadınlara sağlanan ücretsiz psikolog, diyetisyen ve eğitimler gibi konularda bilgi alan Büyükelçi Hervé Magro, tarım işçisi kadınlar için gerçekleştirilecek eğitimlerde yetkililere başarılar dileyerek, işbirliği için teşekkür etti.