Ziraat Mühendisleri Odası ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından Tarım Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

Uyuşturucu davasında 2 sanığa toplam 39 yıl hapis Uyuşturucu davasında 2 sanığa toplam 39 yıl hapis

Ziraat Mühendisleri Odası ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından Tarım Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

Vilayet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından ZMO tarafından Atatürk Anıtı’na çelek sunuldu. Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan ZMO Şube Başkanı Levent Özbunar,  ‘‘İnsanlık var olduğundan beri en eski ekonomik faaliyetin tarım olması ve günden güne stratejik öneminin daha net anlaşıldığı zamanlardayız. Mevcut duruma bakıldığında; gıda ihtiyacını karşılamak hususunda tehlike ve tehditlerle her geçen gün yüz yüze kalmaktayız. Biz Ziraat Mühendislerinin en önemli görevi bu tehlikeyi bertaraf edecek çözüm önerileri sunmak ve bunları hayata geçirmektir. Hiçbir ülke yok ki, tarımını geliştirmeden sanayisini geliştirsin, kalkındırsın. Çünkü tarım ve tarımsal faaliyet gıda üretiminden, iş gücü istihdamına, ekonomik gelirden, toplumların gelişmişlik seviyelerine kadar, tüm toplumlarda her zaman önemini korumuştur.

Bu kadar köklü ve günceliğini her daim koruyan tarım ne yazık ki, hak ettiği desteği bulamamış ve ikincil durumda kalmıştır’’ ifadelerini kullandı. Özbunar, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile ‘‘Bu sektörde koşan, alın teri ile mesleğini icra etmeye çalışan bütün medya mensuplarının gününü kutluyorum’’ dedi.